První kolo sommeliérské soutěže se odehrává na školní půdě. Začíná se náročným testem o padesáti otázkách, který prověří znalosti vinařského zákona, vinného místopisu a podobně. Pak následuje slepá degustace čtyř vzorků vín. Na závěr účastníci servírují šumivý sekt.

Finále v muzeu

„Nejde nám ani tak o to, aby soutěžící uhodli druh vína, ale aby jej popsali a uměli o něm mluvit, což je důležitá součást sommeliérské profese," vysvětlil jeden z organizátorů soutěže Tomáš Brůha. Po sečtení bodů pokračují tři účastníci do finále, tedy do Muzea barokních soch. Chrudimský reprezentant ale končí.

Kamenné sochy spolu s publikem a odbornou porotou pak přihlížejí tomu, jak se tři finalisté potýkají se závěrečnou zkouškou. Na pomyslném pódiu je připraven stůl a dvě židle, na něž usedají dva modeloví hosté z publika.

„Dobrý den, jmenuji se Tomáš Čížek a budu vaším sommeliérem," začíná první soutěžící. Musí hostům dekantovat červené víno. Posléze bere do rukou jídelní lístek a k pokrmům doporučuje vhodné nápoje. Na závěr zkoušky se pak prochází seznam vín a hledají se chyby. Vše musí být hotovo do patnácti minut.

Složitý proces

Dekantace červeného vína je složitý proces s pevně daným pořadím. Mladí sommeliéři nejprve zapalují svíci a prezentují víno hostovi. Opatrně otvírají láhev, čichají k zátce a o několik kroků dál už lijí trochu vína do karafy i obou sklenic hostů, aby nápoj nepřišel do neznámého prostředí. Následně víno opatrně přelévají do karafy, aby oddělili usazeniny. Nervozita je velká. Sirky na zapálení svíce nechtějí škrtat, na zemi přesto neskončí jediná sklenka.

Po sečtení bodů vyhrává Tomáš Čížek, který soutěžil za firmu Sekt Jan Petrák z Kobylí, za ním se umístila Erika Juránková a Petra Kalandříková, obě ze Znojma.

LUKÁŠ VANÍČEK