Volební účast v okrese dosáhla 53,31 procenta. V samotné Chrudimi to bylo o něco méně. Tady se k urnám dostavilo 45,53 procenta voličů, jejichž hlasy rozhodly o vítězství hnutí ANO.

Se získanými 21,38 procenty hlasů jde o výhru zřetelnou, ale nikoliv drtivou, neboť druhé SNK-ED starosty Petra Řezníčka obdrželo 19,60 %. Obě strany tak získaly stejný počet šesti zastupitelských mandátů z celkových 27, tedy stejně jako před čtyřmi lety. To je ale jedna z mála shod ve srovnání s předchozími volbami. Do chrudimského zastupitelstva se totiž nově dostali se třemi mandáty Piráti a výrazný úspěch zaznamenali především Chrudimáci. Toto uskupení složené z reprezentantů Svobodných, TOP 09 a nezávislých kandidátů získalo čtyři zastupitelská křesla a možná se tak stalo příslovečnou bohatou nevěstou, o jejíž hlasy by mohl být zájem. Oslabila naopak KSČM i koalice pro Chrudim. Největší porážku zaznamenali chrudimští sociální demokraté. Ti se namísto dosavadních čtyř mandátů nyní budou muset spokojit pouze s jedním zastupitelem.

V Hlinsku se naopak ČSSD velmi dařilo. Strana tu získala 33,52 procenta hlasů a její hvězda tak jasně září na místním politickém nebi, neboť druhá nejsilnější KDU-ČSL už získala pouze 16,05 procenta hlasů.

Místní politická scéna ve Skutči zůstane i po těchto komunálních volbách poměrně roztříštěná. Volby tu vyhrálo s 22,32 procenty uskupení Nezávislí – pro město a okolí v čele se starostou Pavlem Bezděkem, avšak další strany ztrácejí na vítěze jen jednotky procent a v zastupitelstvu se tu budou potkávat reprezentanti všech osmi původně kandidujících stran.