„Musíme zkoordinovat postup prací na kanalizaci a následné opravě komunikace, a to zejména ve vztahu ke stávajícím sítím,“ vysvětluje místostarosta Chrudimě odpovědný za investice Petr Řezníček.

Dlouhé roky volali obyvatelé této chrudimské místní části po tom, aby se už konečně kanalizace vybudovala. „Připadáme si, jako bychom ani nežili v jednadvacátém století,“ zaznělo z úst Vlčnovských na jednom ze zasedání chrudimského zastupitelstva.

Díky rozdělování peněz z rozpočtu na podzim loňského roku „ukousl“ pořádný kus z „medvěda“ poslanec parlamentu Ladislav Libý. Hned v tu chvíli bylo jasné, že pětadvacet milionů bude mířit právě k úhradě vlčnovské kanalizace.

Generálním dodavatelem této investiční akce bude firma Skanska. Díky tomu, že se do výběrového řízení přihlásilo nikoliv obvyklých pět, ale celkem osmnáct firem, se městu podařilo ušetřit značné finanční prostředky. Zatímco vyprojektovaná cena na vlčnovskou kanalizaci dosáhla 42 milionů korun, společnost Skanska je schopna práci provést za třiadvacet milionů.

Protože město Chrudim bojuje proti korupci nabízením veřejných zakázek prostřednictvím internetu, dostanou šanci kpřihlášení se do výběrového řízení firmy zcelé republiky. Díky tomu na největších třech zakázkách vposlední době město ušetřilo tři desítky milionů korun. Třeba vlčnovská kanalizace měla podle projektanta stát dvaačtyřicet milionů korun. Skanska, která byla jedním zosmnácti přihlášených stavebních spoledností, ale nabídla pouhých třiadvacet milionů.

„Státní dotace činí pětadvacet milionů korun. Zbydou nám proto finanční prostředky na chodníky,“ řekl místostarosta města Petr Řezníček. Na dnešním jednání se bude hovořit o koordinaci prací. Ty si vyžádají uzavírku vozovky třetí třídy, která je průtahem obce Vlčnov. Uzavírka potrvá do 30. října.