„Nepříjemné mikroorganismy se v nich začnou množit, až když bude delší dobu teplo,“ řekl nezávislý ekolog Jiří Klicpera. „Voda je prohřátá jenom v horní vrstvě, kde má okolo 20 stupňů,“ řekl Klicpera.

Bez omezení se mohou i alergici nebo těhotné ženy koupat v přehradách Seč na Chrudimsku, Pastviny na Orlickoústecku nebo písnících Březhrad a Mělice na Pardubicku. Zakalená voda je už na začátku sezony v rybnících Hluboký na Pardubicku a Rosnička na Svitavsku, ale jde o trvalý jev a voda nevykazuje větší množství sinic.

V Královéhradeckém kraji byly v tomto týdnu prováděny odběry k určení kvality vody v koupalištích ve volné přírodě Dachova, Libáň, Sobotka, Třebnouševes a Rychnov nad Kněžnou, kde je voda vhodná ke koupání.

„Na koupališti Dolce je pro opakované překročení doporučených hodnot znečištění zhoršená jakost vody - existuje proto mírně zvýšená pravděpodobnost vzniku zdravotních problémů, zvláště pak u vnímavých jedinců,“ sdělila mluvčí krajských hygieniků Veronika Krejčí.
V koupací oblasti Rozkoš u autokempinku je aktuálně voda vhodná ke koupání.

Kvalita vody v koupalištích umělých je také vyhovující - aktuální informace o tom, kteří provozovatelé již zahájili sezonu, je možné nalézt na našich webových stránkách www.khshk.cz .