„Bydlíme sice na kopci, ale přesto se k nám z polí hnaly tři proudy vody a bláta se štěrkem. Přesáhlo to dvaceticentimetrovou izolaci a kromě sklepa jsme měli zaplavenou i kuchyň a předsíň, kde bylo dvacet centimetrů vody. Bylo to nepříjemné," říká například Iva Malinová z mladoňovické místní části Mýtka a dodává: „Voda odtekla, ale bahno a nepořádek zůstal. Hasiči nám přinesli vysoušeč Už jsme to jakž takž uklidili."

Přívalový déšť během úterního odpoledne zcela zatopil dolní část Husovy ulice v Luži, kde zůstal zhruba metr vody. „Zvedli jsme jednu ucpanou vpusť do kanalizace a ono to za chvilku odteklo," poznamenává lakonicky lužský starosta Radek Zeman.

Voda zaplavila také kus Radimi. „Horní pole nad Radimí je osázené kukuřicí, tak šla voda dolů. Aspoň jsme vyzkoušeli nově budovanou kanalizaci," žertuje starosta.

Hasiči museli vyjet čerpat vodu také do lukavické místní části Lukavička. „Na polích ve směru na Slatiňany roste ta nešťastná kukuřice, tak se voda s bahnem valila přes příkop až na cestu u odbočky na Hliník," doplňuje lukavický starosta Miloslav Stehno.

Sečští hasiči vyjeli během úterního odpoledne do Bojanova a také Sbor dobrovolných hasičů Zaječice musel čerpat vodu ze zatopeného sklepu v jednom z tamních domů.

Velká voda ve Zbyhněvicích

Velká voda ve Zbyhněvicích