Důvodem odříznutí od dodávek pitné vody v úterý 8. ledna odpoledne v obcích Kočí, Hrochův Týnec, Vejvanovice, Uhřetice, Dvakačovice a Tuněchody byla prasklá vodovodní trubka. Bez vody se náhle ocitlo téměř jeden tisíc domácností.

“Voda vytékala na komunikaci přímo v obci, a tak bylo důležité najít přesné místo praskliny“, řekl Miloslav Prokeš, pracovník vodárenské společnosti, která na místě zasahovala a dodal: „Jednalo se o příčnou trhlinu v hlavním litinovém potrubí o průměru 300 mm, v hloubce dvou metrů. Na trhlinu nasadíme opravný třmen a ještě dnes obnovíme dodávky vody.“

V této obci je to již druhá podobná havárie vody během čtrnácti dnů. „Mezi svátky už tady kopali vodu jednou, to se valila voda spod „osobáku“, vedle Samoobsluhy. To však nemělo za následek takový výpadek jako dnes“, řekl místní obyvatel, který si nepřál být jmenován.

Dodávky vody byli obnoveny dvacet minut po jednadvacáté hodině. Vodárenská společnost se podle Prokeše omlouvá za způsobené problémy, spojené s touto havarií.

Daniel Seifert