Po páteční volební blamáži nejednotné chrudimské „skorokoalice“ se nyní znovu rozjíždějí další kola jednání.

Při nich už spolu zřejmě budou mluvit i ti, kteří k sobě dosud nenašli cestu. Více ve hře se tak může ocitnout třeba pětice zastupitelů nominovaných ODS.

„Předpokládám, že se začne znovu od nuly, a doufám, že se nakonec dohodne koalice, která, když něco podepíše, tak to také bude platit,“ uvedl dosavadní chrudimský starosta Jan Čechlovský (ODS).

„Zatím nevíme, s kým a kdy budeme jednat. Dál ale platí, že kandidáta na starostu nestavíme a stavět nebudeme,“ dodal Čechlovský.

Všichni se teď musíme zamyslet

„Už teď znovu jednáme,“ hlásil již v pondělí před polednem Jaroslav Trávníček za ČSSD. Neřekl ale, s kým. „S ODS jsme se dosud nesetkali, určitě ale budeme chtít znát také její názor,“ připustil lídr chrudimských socialistů.

Lídr Koalice pro Chrudim Roman Málek komentoval situaci lakonicky. „Všichni se teď musíme zamyslet a něco vymyslet. Konkrétní schůzky však v této chvíli domluveny nemáme,“ svěřil se Málek.

Všechny strany teď získaly pár týdnů relativního klidu. Zákon ukládá „přesluhujícímu“ starostovi Janu Čechlovskému svolat novou schůzi zastupitelů do 13. prosince.