Do komunálních voleb zbývají dva týdny a kampaň začíná přiostřovat.Třeba místostarosta města Petr Řezníček je označován za politického dinosaura na billboardu visícím v Pardubické ulici. Opřeli se do něj i tvůrci takzvané Chrudimské tiskové kanceláře, kteří ho ve svých novinách obviňují z toho, že vrcholovému sportu ve městě kope hrob. Ačkoliv pod články není uveden autor, z textu lze vydedukovat, že za vydáním tiskoviny stojí Chrudimská volba.

Není to ale jisté u „antibillboardu“, který připomíná všechna seskupení, za která Řezníček v minulosti kandidoval ve volbách. Objevila se spekulace, že tato iniciativa patří Straně svobodných občanů, jejichž lídrem je Eduard Beránek. „Za billboardem nestojíme. Nesouhlasíme ani se šířením anonymních Chrudimských novin a žádáme, aby se jejich původce veřejně přihlásil,“ uvedl Beránek.

Na články v Chrudimských novinách bude Petr Řezníček reagovat inzertně. Fotku billboardu si poněkud překvapivě pověsil na své webové stránky. „Tento bilbord není z naší dílny. Strach a málo témat pro voliče vede naše oponenty k takovéto kampani,“ je přesvědčen Řezníček.

A jaká je reakce Chrudimské volby? Je autorem billboardu a Chrudimských novin? „Já to nebudu komentovat. Osobně vedu svou kampaň pozitivně,“ řekl lídr Josef Štěpánek.

Tajemství tedy trvá.

Tisková zpráva Svobodných v Chrudimiz 29. 9. 2010:

1) Strana svobodných občanů (Svobodní) nestojí za anonymním billboardem útočícím na Petra Řezníčka. Naše kampaň je založena na setkávání s občany v ulicích města a na prezentaci kandidátů a programových bodů.

2) Nesouhlasíme se šířením anonymních Chrudimských novin a požadujeme, aby se jejich původce k jejich vydávání veřejně přihlásil.

3) Na sociálních sítích jsou vytvořeny falešné profily našich kandidátů. Vyzýváme autory těchto profilů, aby je neprodleně odstranili.