„Podezřelého jsme zadrželi. Podrobnosti sdělíme, jakmile to okolnosti dovolí," uvedla tisková mluvčí policie Dita Holečková a stejná slova také policie zveřejnila na sociální síti. (O případu jsme psali ZDE)

Deníku se ale z důvěryhodného zdroje podařilo zjistit, že šlo o tragédii v rodině, kdy syn ve věku kolem 20 let usmrtil svou matku. Zajímavé je, že v malé vsi se 130 obyvateli to není první vražda.

"Je to spořádaná rodina. Veřejného života se neúčastnili, byli uzavření, ale nikomu neškodili. Oba rodiče pracovali v Proseči, jsou ještě v produktivním věku," řekl Deníku starosta Boru u Skutče Vladko Beneš.

Pro obyvatele vesnice je vražda velkým šokem, zpráva se šíří velmi rychle. Ale sám starosta příliš informací nemá. "Přijela ráno ke mně kriminálka, ale moc jsem se toho od ní nedozvěděl," tvrdí.

V Boru u Skutče byla zavražděna ženaV Boru u Skutče byla zavražděna ženaZdroj: Deník

Členové klubu před motocrossem musí chodit denně na brigády.
Pneumatiky, kam se podíváš. Automotoklub Třemošnice bojuje s černou skládkou

Kdy v Boru došlo k první vraždě, si Vladko Beneš přesně nepamatuje, ale okolnosti jsou velmi podobné. "Stalo se, že dcera, také asi dvacetiletá, polštářem udusila svou matku na invalidním vozíčku. Asi nějaký zkrat v hlavě, protože se dosud o maminku příkladně starala, jezdila s ní na procházky. A potom se stalo, co se stalo," dodává Vladko Beneš.

Policie případ pondělní vraždy šetří a vypadá to, že okolnosti, o kterých hovoří, mohou další informace posunout na úterý nebo na středu.

Podezřelý – je ten, kdo byl zadržen v souladu s ustanovením trestního řádu a dosud proti němu nebylo zahájeno trestní stíhání.

Obviněný – je ten, proti němuž bylo zahájeno trestní stíhání.Obžalovaný – po nařízení hlavního líčení se obviněný označuje jako obžalovaný.

Odsouzený – je ten, proti němuž byl vydán odsuzující rozsudek, který již nabyl právní moci, nebo pravomocný trestní příkaz.