Předpokládané náklady jsou 18,8 milionu korun. Nová budova záchranné služby by se mohla začít stavět v červenci příštího roku a hotová by měla být do konce září 2021. Kraj postupně buduje základny i jinde v regionu.

„Záležitosti spojené s vybudováním stanice Zdravotnické záchranné služby na Seči projednáváme již poměrně dlouho, protože jsme nejprve museli vyřešit lokalitu, a to i ve spolupráci s obcí a Hasičským záchranným sborem Pardubického kraje. Jsem rád, že tato myšlenka konečně nabírá konkrétní obrysy a daří se nám tak pokračovat ve vyplňování bílých míst v plošném rozmístění výjezdových stanic tak, aby nemuselo docházet k vykrývání ze sousedních krajů. V minulosti jsme například vybudovali základnu ve Skutči a nyní máme v různé fázi stanice v Chrudimi, Starých Čívicích nedaleko Pardubic, ale také ve Vysokém Mýtě a Moravské Třebové,“ sdělil hejtman Martin Netolický.

Dvakačovický pastor se setkal s papežem
Dvakačovický pastor se setkal s papežem

Nová budova bude jednopodlažní. Její součástí budou dvě garáže, veškeré zázemí pro záchranáře, lékaře a řidiče a sklad zdravotnického vybavení.

„Vybudováním nové výjezdové základny vyřešíme současné delší dojezdové vzdálenosti v této oblasti. Zároveň vytvoříme důstojné pracovní podmínky pro záchranáře a technické podmínky pro zajištění včasného zásahu. V letní sezóně je Seč místem s velkou hustotou rekreantů, pro které bude také pomoc blíže a rychleji,“ řekl radní pro oblast zdravotnictví Ladislav Valtr.

„Stavební část zahájíme po úplném zajištění finančních prostředků v rozpočtu kraje zřejmě v červenci příštího roku. Vše hotové by mohlo být o rok později. Předběžně počítáme s tím, že na stavbu uvolníme v roce 2020 zhruba 9 milionů a v roce 2021 9,7 milionu korun,“ doplnil 1. náměstek hejtmana Roman Línek.

(tz)