Povede zrušení víz k nárůstu turistů?

Pokud budete do Thajska cestovat na méně než třicet dnů a do země vstoupíte přes mezinárodní letiště, nezaplatíte již ani korunu za víza.

V případě pobytu nad třicet dní je potřeba vyřizovat víza standardním způsobem. Při vstupu do Thajska přes hraniční přechody ze sousedících zemí, kterými jsou Kambodža, Laos, Myanmar a Malajsie, bude bezvízový turistický pobyt povolen na dobu patnáct dnů.

Nadále platí, že ke vstupu na území Thajska je povinný cestovní pas platný minimálně šest měsíců po vstupu na území této destinace.

Zrušení vízové povinnosti by mohlo vést k nárůstu českých turistů. „Myslím, že do jisté míry by to mohlo mít vliv na počet českých turistů, kteří do Thajska vycestují. Klien〜ti se kolikrát při informaci, že vycestování do některé destinace je spojeno s vyřizováním víz, zaleknou a raději zvolí jinou zemi. Zcela určitě to zjednoduší situaci a usnadní cestování,“ sdělila Lenka Vaňková z přeloučské cestovní agentury.

Více lidí z Česka směřuje na pobřeží

Každoročně do Thajska zavítá až třicet tisíc Čechů a jejich počet rok od roku narůstá. Směřují nejen do hlavního města, ale především na pobřeží.

„Hlavním místem zájmu turistů, kteří navštěvují Thajsko, je hlavní město Bangkok. Drtivá většina českých turistů však směřuje do letovisek k moři. Nejpopulárnějšími místy pobytů jsou Phuket, Pattaya, Koh-Samui, Phi-Phi, Krabi a dále návštěva historického města Ching Mai na severu země a světoznámého mostu přes řeku Kwai,“ vysvětlil situaci Tomio Okamura, viceprezident Asociace českých cestovních kanceláří a agentur. (msu)