Na středu 7. března, tedy na den výročí narození doktora Hamzy, je připraveno slavnostní vydání známkového sešitku Hamzovy léčebny a města Luže.

Sešitek naváže na vydání příležitostné poštovní známky s portrétem profesora Hamzy, která vyšla na konci února. Kromě profesora Hamzy se v sešitku objeví portrét pilota RAF Josefa Koukala a botanika Václava Větvičky a také vyobrazení architektonických pamětihodností v okolí města.

„V deset hodin zahájí den svým úvodním slovem ředitel léčebny Václav Volejník a starosta města Luže Radek Zeman,“ uvedla Jana Nováková, asistentka ředitele Hamzovy léčebny. Svoji účast také přislíbila rodina dr. Hamzy i zástupce rodiny Josefa Koukala. Přítomen bude i Martin Škoch, autor známkového sešitku.

Kromě známek si budou moci filatelisté pořídit i pamětní list upomínající na tuto událost, a ten si nechat opatřit otiskem speciálního razítka. „Je to vůbec poprvé, co je Hamzova léčebna a město Luže spojeno s vydáním známek, a jedná se o vysoce kulturní spojení,“ uzavřela za léčebnu Jana Nováková.