Cenu převzal v Brně u příležitosti veletrhů GO a Regiontour Miroslav Stejskal, předseda výkonné rady Destinační společnosti Východní Čechy a radní Pardubického kraje zodpovědný za oblast cestovního ruchu.

Co se hodnotilo?

V soutěži se hodnotily především množství, kvalita a užitečnost informací, počet jazykových mutací a kvalita jejich zpracování, grafika webu, snadnost navigace a ovládání, tzv. uživatelská přívětivost a použitelnost, dále inovativní služby, uživatelská a komunitní otevřenost jako například diskuze, sociální sítě apod. a také vnitřní provázanost informací v rámci webu.

„Z této ceny mám upřímnou radost a velmi mne těší, že se nejedná o první ocenění krajského turistického portálu,“ řekl radní Pardubického kraje Miroslav Stejskal.

Turistický portál www.vychodni-cechy.info se může pochlubit i zvláštní cenou ministra pro místní rozvoj za nejlepší turistickou webovou prezentaci v kategorii regiony, udělenou během soutěže Zlatý erb v letech 2007 a 2008. Podle pravidel soutěže není už možné toto ocenění obhajovat.

Devět jazyků

Turistický portál vychodni-cechy.info funguje v celkem devíti plnohodnotných jazykových mutacích a oslovuje tak velmi širokou veřejnost nejen u nás, ale i v zahraničí.

Svoji nabídku cílí nejen na návštěvníky prostřednictvím webových stránek, ale i prostřednictvím sociální sítě Facebook a nově též přes mobilní webovou aplikaci m.vychodni-cechy.info, což ocení zejména uživatelé mobilních zařízení, kteří mohou získávat turistické informace i v závislosti na své aktuální poloze v terénu. Kromě toho portál nabízí i možnost stáhnout a uložit vyhledaná data z portálu do GPS zařízení.

„Ke správnému naplánování výletu či dovolené v našem krásném kraji může návštěvník portálu využívat funkci Plánovač výletů, která poslouží k snadné tvorbě i vícedenního programu. A pokud návštěvník nebude mít chuť něco plánovat, portál mu nabízí více jak 120 již zpracovaných inspirativních programů,“ doporučil krajský radní Miroslav Stejskal.

Novinkou portálu je možnost online rezervace ubytovacích služeb a nákupu vstupenek na kulturní a sportovní akce. Nakoupit na portálu lze také rozmanité balíčky zážitků sestavené a prodávané přímo jejich poskytovateli.

Obsah portálu

„Obsah portálu zpestřuje bohatá multimediální galerie, k dispozici je množství videí, fotografie, virtuální prohlídky, přečíst si můžete rovněž Turistické noviny v elektronické listovací podobě,“ informovala náš Deník tisková mluvčí Pardubického kraje Magdalena Navrátilová.

Oficiální turistický portál vychodni-cechy.info provozuje a spravuje Destinační společnost Východní Čechy společně s Pardubickým krajem. „Jeho obsah tvoří, pravidelně aktualizují a informacemi doplňují poskytovatelé služeb v cestovním ruchu a turistická informační centra,“ uzavřela tisková mluvčí Pardubického kraje.

(red)