"Pepča je vystresovaná nejen z jízdy autem ale i změnou prostředí, na které byla zvyklá. Pokud na ni budete volat, určitě uteče, je vyděšená. Takže spíše sledujte a zatelefonujte mi. Nenahánějte ji, nevolejte na ni, dělejte spíše, že vás nezajímá," vyzvala veřejnost Diana Šlechtová.

Okamžitě začaly přicházet zprávy o výskytu Pepiny. "Kolem šesté ráno běhala před Edenem po silnici tam a zpět. Je vyděšená. Lidi na ni jen koukali a nic neudělali, a tak jsem zastavila, vylezla z auta a snažila se ji přivolat.

Motorkář zemřel na nájezdu na D11 u Opatovic
Motorkář nezvládl nájezd z dálnice D35 na D11, přelétnul přes svodidla a zemřel

"Chvilku si to rozmýšlela, ale pak zaběhla mezi baráky," napsala pod výzvu v diskuzi Romča. Za půl hodiny se fenka vydala do jiné lokality. "V 6:30 zmateně běhala na autobusovém nádraží a po silnici. Snažil se ji odchytit nějaký pán," informovala Lenka.

Pepina si zažila šílenou noc, ale už je v bezpečí azylu.Pepina si zažila šílenou noc, ale už je v bezpečí azylu.Zdroj: Heaven Ranch Srbce u Luže

A postupně se přidávali další svědci hlásící aktuální pohyb zvířete po Heřmanově Městci.

Pátrání ale mělo šťastný konec. "Pepinka je v bezpečí. Díky úžasným lidem se ji podařilo lokalizovat. Před sokolovnou jsem na ni zavolala a ona, ač nejistě, přišla až ke mně. Díky Bohu mě poznala. Moc děkuji všem za pomoc. Pepče budeme hledat nový domov," oznámila Diana Šlechtová.