Nová cesta je pěkná, ale široká jen zhruba tři metry. Podobá se spíše cyklopěší stezce. Z hlediska zákona se však jedná o běžnou pozemní komunikaci, po níž mohou auta teoreticky jezdit až devadesátikilometrovou rychlostí.

„Když jsem tudy procházel poprvé, tak mě nic takového ani nenapadlo. Ovšem pak jsem zaregistroval několik aut, která tudy projela odhadem snad sedmdesátkou. Překvapilo mě to, ale fakt je, že jsem tu na žádnou zákazovou nebo omezující značku nenarazil. Myslím si, je že to chyba. Když jede auto proti vám, tak to ještě takový problém není, ale pokud přijíždí zezadu, tak o něm do poslední chvíle vůbec nemusíte vědět,“ říká Chrudimák Milan Bažant.

Mužova přítelkyně Jana Kloferová dodává: „Lidé tu sportují a běhají se sluchátky na uších, jiní mají kapuce a čepice, do toho občas fouká silný vítr. Motor přijíždějícího vozidla tak opravdu nemusí být slyšet. Nebezpečí ale hrozí také pejskům, které zde lidé běžně odvazují z vodítek.“

Na chrudimském oddělení dopravy a komunikací se již připomínkami zabývali. Slíbit však nemohli nic. „Jedná se o stavbu polní cesty, která má sloužit k zajištění přístupu na přilehlé pozemky a k jejich obhospodařování po výstavbě obchvatu města. Její výstavbu zajišťoval Státní pozemkový úřad, v lednu byla zkolaudována a v současné době probíhají jednání o jejím předání do vlastnictví města Chrudim,“ uvedl vedoucí oddělení Milan Šikl.

„V současné době na této pozemní komunikaci obecně platí ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích. Jak to bude výhledově a zda zde bude umístěno nějaké dopravní značení, to v současné době nemohu sdělit,“ doplnil vedoucí oddělení.

Při pochůzkách po zmíněné cestě se tak dál vyplatí mít oči na stopkách.