Hned ráno se u kádí začala tvořit dlouhá fronta lidí, kteří dávají před lososy a treskami přednost české rybě. Návštěvníci přijížděli do Louček s taškami, ale i káděmi, protože pět ryb najednou byla zcela běžná koupě.

Narozdíl od vánočního prodeje byli k mání i kapři ve druhé jakostní třídě za 55 korun kilogram, tedy o desetikorunu levnější než „jedničkoví” šupináči. Labužníci využili příležitost koupit si krásné štiky, dost bylo amurů, po tolstolobicích se hned z počátku prodeje strhla velká poptávka. Tato ryba má chutné, i když poněkud tučné maso a cena 40 korun za kilogram je bezesporu velmi příznivá.

„Ryby narostly pěkně,” zhodnotil výlov majitel Jiří Pilař, kterému pomáhali rodinní příslušníci a kamarádi. Kdo nemusel usednout za volant, zahříval se horkým jablečným moštem s kořením a panáčkem rumu, k jídlu přišel vhod guláš, ale i smažené čerstvé ryby - kapr a amur.

Na své si přišly i děti. Dospělí na břehu s mrazíkem v zádech sledovali dva klučiny, kteří s podběrákem lovili ve vodě zatoulané malé rybky. „Oni nemají rybářské holínky a jsou po pás ve vodě,” oklepala se při pohledu na malé otužilce jedna z žen. „Ale očividně jim to nevadí,” odpověděl její manžel s pochopením pro klukovské nadšení.