Opět půjde o náklad přemísťovaný přes Chrudim do chvaletické elektrárny. Jenže informovanost chrudimské radnice je zase nedostatečná. Podle starosty Petra Řezníčka město do úterka neobdrželo přesný harmonogram zmíněného transportu.

Strážníci ve střehu

Vozovky chrudimského silničního okruhu jsou silnicemi 1. třídy. Spravuje je tudíž Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) řízené státem, potažmo Ministerstvem dopravy. Přepravu nadrozměrných nákladů pak sjednávají dopravci a majitelé podobných zásilek přímo s tímto správcem, ne s městskou radnicí.

Město by ale přesto mělo být včas informováno. Už jen proto, aby upozornění tlumočilo široké veřejnosti. „A také proto, abychom mohli včas posílit hlídky městských strážníků, jež mohou pomoci usměrňovat ostatní dopravu," říká chrudimský starosta Petr Řezníček. „Chci věřit tomu, že se k nám potřebné detaily nyní dostanou včas," podotýká chrudimský starosta.

Slíbili nápravu

Reakcí města na kolaps z 11. října byla totiž stížnost zaslaná Ministerstvu dopravy, v níž se radnice dožaduje včasného zasílání harmonogramu podobných akcí i telefonického spojení na odpovědného pracovníka dopravce.

Na radnici poté dorazila omluvná odpověď, v níž je přislíbena náprava. „Předpoklad je, že bychom do Chrudimi tentokrát vjížděli v pátek kolem 9 až 9.30 ráno," píše se předběžně v listu.