DO CÍLE

Počínaje úterkem čekaly na čtrnáct tříčlenných týmů z Česka a dva z Polska tři dny a tři úkoly. Začíná se střelbou z pistolí Glock 17 ze vzdálenosti pěti metrů na terč o velikosti papíru A4. V jeho horní části je natištěný malý obdélník – hlava, pod ním větší kruh – hrudník.

Střelec zaujme postavení, rozhodčí zmáčkne stopky a voják tasí a střílí. První dvě rány musí mířit na pomyslnou hlavu. Pak mění zásobník se čtyřmi náboji a těmi trefuje kruhovitý hrudník. Teprve pak se měřený čas zastavuje. Za každou ránu vedle se přičítají trestné vteřiny. Do dalšího kola postupuje dvanáct týmů, do posledního jen šest.

DO VODY

Následující den jedou vojáci na Seč, nikoliv však na rekreaci, byť si ledové vody užijí dosytosti.

U sečské přehrady na soutěžící čeká bojová dráha výsadkáře. Start se nachází na vrcholu třicetimetrové hráze. Vojáci na povel slaní co nejrychleji k zemi. Tam na ně čeká další lano, tentokrát napnuté nad vodou a to musí překonat takzvaným francouzským způsobem. Tedy tak, že se po něm „přeplazí" na druhou stranu. Kdo spadne, čeká na něj voda o teplotě pěti stupňů.

Jakmile mají vojáci lano za sebou, tyčí se před nimi stupňovitý přepad hráze a směr závodu nemilosrdně velí – šplhej. Je jedno, jakým způsobem soutěžící téměř čtyřmetrové bloky zdolají, důležitá je rychlost.

Šplhu však není konec, neboť bojová dráha výsadkáře pokračuje provazovým žebříkem, na nějž navazuje konopný provaz, po kterých musí soutěžící vylézt.
Aby je čekala další voda. A tentokrát se už do studeného živlu musí chtě nechtě. Vojáci v uniformě i botách plavou přes slepé rameno přehrady. Na jejich bezpečnost dohlížejí dva „vodníci". Jsou to členové průzkumného týmu 43. výsadkového praporu odění v neoprenu, kteří mají za úkol zachraňovat tonoucí se závodníky.

DO VZDUCHU

Cíl je však od břehu vzdálený jeden kilometr, takže ledva se vojáci vydrápou na souš, dávají se do běhu. Nejlépe si v této části triatlonu vedla rota logistiky 43. výsadkového praporu, kteří dráhu zvládli za 13 minut a 51 vteřin.

Na závěr přichází čtvrteční padákové seskoky z letounu C-295M CASA na přesnost. Rozhodčí měří, jak daleko parašutisté dopadnou od cíle a výsledky sčítají. Vyhrává ten tým, jehož členové dopadli co nejblíže k cíli.