Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Výšku domů na Skřivánku posoudí zastupitelé

Chrudim – “Dopravní napojení a inženýrské sítě je důležitější problém,“ uvádí Jan Čechlovský.

19.4.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Karel Dvořák

Kde se vám v Chrudimi nejlépe bydlí? Které lokality jsou nejlepší, které naopak mají co zlepšovat? Chybí vám něco ve vašem sídlišti? Jak je to s dopravní obslužností, službami nebo parkováním?

DISKUTUJTE V DISKUZI POD ČLÁNKEM!

Rada města Chrudim doporučuje zastupitelstvu ke schválení v rámci několika návrhů na změnu územního plánu mimo jiné i změnu funkčního využití území v lokalitě Skřivánek.

Na základě této úpravy by bylo v lokalitě možné v budoucnu vystavět až čtyřpodlažní domy s jedním dalším ustoupeným podlažím.
Část nynějších obyvatel Skřivánku přitom výstavbu několikapodlažních objektů odmítá.

„Zdůrazňuji ale, že konečné slovo budou mít v uvedené věci až naši zastupitelé,“ předeslal v odpovědi na uvedenou námitku chrudimský starosta Jan Čechlovský.

„Rada města o tom diskutovala, nicméně očekávám, že největší diskuze se opravdu strhne právě na jednání zastupitelstva, kam také skutečně patří. Tam by se ostatně mělo debatovat nejen o výškovém uspořádání zástavby, ale především o dopravním napojení celé lokality nebo o kapacitě tamějších inženýrských sítí. To totiž považujeme za zásadnější a důležitější problém,“ dodal Čechlovský.

Podle starosty si radnice uvědomuje, že mnoho dalších vhodných a zároveň dostatečně atraktivních lokalit pro budování obytných domů již kromě Skřivánku město nemůže nabídnout. Přičemž poptávka po novém bydlení je stále značná.

Jen rodinné domy

V první etapě se ale na Skřivánku uvažuje pouze o budování rodinných domů. „Již v červnu roku 2008, kdy se uzavíralo výběrové řízení, však existovala studie, která uváděla, že tady nebudou pouze rodinné domy,“ doplňuje starostova slova chrudimský místostarosta Petr Řezníček.

Chrudimský Skřivánek patří k nejstarším, a jak se obyvatelé města shodují, k nejkrásnějším obytným zónám v Chrudimi. Poklidné sídliště plné zeleně je pro svou osobitost velmi vyhledávané zájemci o bydlení.

Ceny bytů se i přes všeobecný pokles právě zde řadí k nejvyšším ve městě.

Autor: Marek Nečina

19.4.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
POLICIE - ilustrační foto.

S nožem v ruce měl vyhrožovat prodavačce

Několik sáčků s otrávenou nástrahou teď leží také v kanalizaci pod povrchem chodníku ve Fibichově ulici.

Potkani v Chrudimi hodují na otrávených nástrahách

Voličské průkazy šly na dračku

Chrudim – Pracovnice odboru správního na Městském úřadu v Chrudimi zaznamenaly v tomto týdnu rekordní počet žadatelů o voličský průkaz. „Celkem jsme jich vydali 242 kusů.

Nikoliv bramborová medaile, ale zlatá!

Chrudim, Havlíčkův Brod – Dívčí družstvo chrudimské SOŠ a SOU obchodu a služeb ve složení Viktoriya Koval a Eliška Horáková získalo minulý týden na soutěži „O bramborovou pochoutku Vysočiny“ v Havlíčkově Brodě 1. místo a zlaté medaile!

Cestu do porodnice nestihli, ale vše dopadlo dobře

Pardubice - Výjimečnou situací v životě každé rodiny je jistě narození potomka. Ne vše se však dá vždy spolehlivě naplánovat a situace se pak zaručeně vyvýjí jinak než by si nastávající rodiče přáli.

Pomáhat může každý, stačí k tomu dobrá vůle

Slatiňany, Horka – Děti, které trpí zdravotním postižením, potřebují pomoc nás všech. Uhradit všechny náklady, které jsou potřeba k uspokojivému chodu rodiny, je finančně velmi náročné. I když existují sociální dávky a z části lze kompenzační pomůcky hradit prostřednictvím zdravotní pojišťovny, stále zůstává velká zátěž na samotných rodinách. Postižených dětí žije v našem bezprostředním okolí hodně a my všichni jim můžeme pomoci.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení