Tou první je řidička Renaultu Clio jedoucí od Chrudimi, která si zřejmě na zledovatělé komunikaci nepohlídala rychlost. Když před ní zastavilo jiné vozidlo, nestihla zareagovat a pokusila se ho objet, aby zabránila střetu. Auta se o sebe otřela boky. Poté předjela žena ještě několik vozidel stojících v koloně a zastavila u krajnice. Když se jí o hodinu později vinou hustého provozu povedlo vrátit na místo nehody, řidič nabouraného vozu zde nečekal.

Stejná doba, stejná silnicie, stejný pruh a opět žena za volantem. A řidič Fordu Focus, kterému asi musí znít hlavou pořekadlo: Pro dobrotu na žebrotu! Jeho vůz nabourala neznámá řidička jedoucí od Pardubic, která se na zledovatělé silnici zřejmě vlivem nepřiměřené rychlosti dostala do protisměru. Po bočním střetu sjela s vozidlem do příkopu, odkud jí řidič fordu pomohl ven. Při vytahování ale do jeho vozidla narazila zezadu Škoda Octavia. Neznámá žena zřejmě v tu chvíli zapomněla na vděčnost a z místa nehody mezitím ujela.

Chrudimská policie žádá ústy svého mluvčího Jiřího Tesaře o pomoc. Pokud jste byli svědky některé z uvedených nehod nebo k ní máte nějaké informace, můžete je zavolat na telefonní čísla 974 572 251 (příp. 974 572 262) či bezplatnou linku 158. „Občané se rovněž mohou dostavit osobně na dopravní inspektorát v Chrudimi nebo využít i email: dicr@mvcr.cz," dodává Jiří Tesař.