Jde vždy přibližně o hodinové divadelní vystoupení, ve kterém je přenášen děj knihy, jazyk autora a atmosféra dané literatury na obecenstvo, které se v čele s mladou generací ve světě oproštěném od kultury a literatury vrací zpět k tomu, co tu bylo první knize. Jde o dýchající představení s rekvizitami, kostýmy, hudbou, začátkem a koncem.

Tentokrát se diváci seznámí s knihou „Kde se touláš, Bernadetto!". Publikace pojednává o dívce, která pátrá, kam že se to poděla její maminka. Bernadetta Foxová zmizela poté, co její patnáctiletá dcera Bee přinesla ze školy samé jedničky a začala se dožadovat slíbené odměny: rodinného výletu do Antarktidy. Jenže nekonvenční architektka Bernadetta trpí akutní agorafobií její alergie na město a lidi vůbec zašla tak daleko, že za ní vše vyřizuje virtuální asistentka v Indii. A cesta na konec světa? Na tu se opravdu necítí, a tak se radši vytratila. Její bystrá dcera Bee se ale rozhodně nehodlá vzdát. K tomu, aby se matce dostala na stopu, používá emailové zprávy, veřejné listiny, nejrůznější zprávy i matčinu tajnou korespondenci s psychiatričkou. A postupně se rozehrává neskutečně napínavý příběh o jedné dost výjimečné rodině, v níž se potvrzuje, že genialita často hraničí s vyšinutostí.

Není se co divit, že román Kde se touláš, Bernadetto! se šedesát týdnů udržel v žebříčku The New York Times. Účinkují: Lukáš Hejlík, Petra Bučková (alt.Věra Hollá) a Bára Jánová (alt.Pavla Drtinová).

Vstupné je 150 korun, výtěžek z představení poputuje na účet organizace Dobrotety, který pomáhá matkám a dětem v tísni.