Stará Kateřina

Protože se hezky vzpomíná nad starými fotografiemi, zveřejnila naše externí fotografka Ivana Hronová snímky města Chrudim ze sedmdesátých let, kdy je pořídil její tatínek. Dávno zbořené ulice, třeba stará Kateřina, jakoby znovu ožily. „Vzpomínám si, že na rohu byla hospoda a vedle zelenina. A naproti telefonní budka," psali lidé do komentářů. Někdo si pamatoval na cukrárnu, jiný si vybavil, jak chodil do „narpy" pro pravítka a čtvrtky.

Fotografie do alba začaly díky dalším lidem přibývat stejně jako těch, kteří doma u počítače prozkoumávali dávno zmizelá místa svého dětství a mládí. A padl nápad co se sejít v některé chrudimské hospůdce a zavzpomínat u projekce snímků, které vzbudily tolik nadšení? „Mohlo by se to stihnout do konce roku," zaznělo v diskuzi.

Kde se sejdeme?

Redakce Chrudimského deníku tento nápad ráda podpoří a uvítá nabídku některé z chrudimských restaurací nebo klubů, které by se mohly stát hostitelem tohoto přátelského setkání milovníků staré Chrudimě. O termínu a místu konání budeme s dostatečným předstihem informovat v tištěné podobě Deníku, na webu i facebooku.