Nové wi-fi zařízení tak například dodává signál do Klášterních zahrad, kde se lze připojit v místech dětského hřiště a laviček. „Jistě to potěší rodiče, kteří v Klášterkách čekají, až si jejich ratolesti vyhrají na hřišti,“ poznamenal Pilný. „Ještě větším přínosem je pak wi-fi signál pro čekající klienty městského úřadu v Pardubické ulici,“ dodal. Wi-fi připojení je zřízeno v dolních dvou patrech budovy úřadu, kde se nachází nejvíce agend, za jejichž vyřízením klienti docházejí.

Pokrytí wi-fi signálem se týká rovněž budovy čp. 53 na dvoře úřadu, kde sídlí oddělení sociálně-právní ochrany dětí odboru sociálních věcí. Další zařízení pokrývá signálem „parčík“ u okružní křižovatky Na Bídě. Turisté zase jistě ocení možnost bezplatného připojení na chodbě a v prostorách Turistického a informačního centra na Resselově náměstí.

Iniciativa WiFi4EU podporuje zavádění bezplatného wi-fi připojení pro občany a návštěvníky ve veřejných prostorách, jako jsou parky, náměstí, veřejné budovy, knihovny, zdravotní střediska nebo muzea v celé Evropě.

Obce mají díky této iniciativě možnost požádato poukázku v hodnotě 15 tisíc eur (zhruba 390 tisíc korun) na financování instalace wi-fi sítě, tedy na zařízení, jež signál volně šíří. Ostatní náklady, jako je konektivita, tedy samotné připojení k internetu, hradí město. (ap)