Ta se rozpoutala poté, co radnice oznámila uzavření dolní části Široké ulice. „Sláva, konečně si řidiči užijí kopec zábavy! Budovaný kruhový objezd u Tesca a překopaná křižovatka u nemocnice byly jen slabý odvar. A co teprve obyvatelé dotčených lokalit - k divadlu se od Pardubic bude jezdit obytnou zónou Husova, na náměstí pojedou osobáky pochopitelně tou nejkratší cestou a ne tak, jak si představují radní na svém plánku - tedy Hniličkovou a Opletalovou ulicí. Největší zážitek budou mít obyvatelé centra jedoucí třeba na nádraží - od náměstí na kruhový objezd u Kauflandu, rozkopanou křižovatkou u nemocnice, rozkopanou křižovatkou u Tesca, poté najedou u Guláška na hlavní a pofrčí přes dvoje semafory až do ulice Škroupova a už jsou u nádraží. Pěkný výlet. Neviděl jsem letos město v kraji, které by bylo tolik rozkopané - a pak prý, že je nějaká krize,“ píše v diskusi náš aktivní „dopisovatel“ Bleer.

PŘEHLED UZAVÍREK A DISKUZI K TÉMATU NAJDETE ZDE!

Rychlá výstavba obchodního domu Tesco skutečně nemá s krizí nic společného. U budoucí křižovatky se zejména ve špičkách tvoří fronty aut, které čekají, až na semaforu naskočí zelená. Stavební firma, která „kruhák“ staví, v pondělí oznámila další změnu termínu úplné uzavírky frekventované silnice Milady Horákové.

Firma opět změnila termín uzavírky

Odvolávám, co jsem odvolal. Slova krále z Pyšné princezny přesně vystihují situaci, která provází stavbu kruhového objezdu u budovaného obchodního domu Tesco. Firma, která stavební práce provádí, opět změnila termín úplné uzavírky frekventované silnice pod nemocničním kopcem.

Původní termín byl stanoven na víkend 22. a 23. srpna, poté ho kvůli komplikacím ve výstavbě inženýrských sítí dodavatelská firma o týden posunula. Teď oznámila, že přece jen se bude uzavírka o nadcházejícím víkendu konat. „Jsem rád, že je původní termín dodržen. O posledním srpnovém víkendu, kdy se lidé vrací z dovolených a prázdnin, by zřejmě nastal totální kolaps,“ komentuje změnu místostarosta města Petr Řezníček.

Při rozhovoru o rozkopané Chrudimi zdůrazňuje, že není možné práce neustále přesouvat na později. „Se Širokou ulicí jsme nezačali dříve kvůli pouti. Křižovatka je nepředpisová, špatná. Setkávají se na ní čtyři dopravní tepny. Musíme ji dát do pořádku. To, že u nemocnice jsou v havarijním stavu inženýrské sítě, se také musí řešit hned. Po opravě a přemístění trubek mimo vozovku zahájíme výstavbu kruhového objezdu. Už dlouhá léta lidé křičí, že se nedá ve směru od Vlčí hory vyjet na městský okruh. Navíc máme na tuto akci státní peníze. Zkrátka se sešlo víc akcí najednou a není možné je neudělat,“ uvádí místostarosta.

Při průjezdu z náměstí k Muzeu stojí značka „slepá ulice“. Spousta řidičů, včetně autorky tohoto článku, ji ignoruje v naději, že projedou do Lázeňské ulice a místními uličkami se dostanou k Modré hvězdě. To se ale mýlí. I zde je průjezd nemožný.

„Ve Střelecké ulici se kompletně rekonstruuje nejen kanalizace, ale i plyn a veřejné osvětlení. Akce se realizuje za sedmnáct milionů korun, což nejsou malé peníze,“ dodává Řezníček. Má podle něj nějaké město obdobu Chrudimě co do „rozkopanosti“? „Jistě, třeba Čáslav je na tom podobně,“ zná odpověď místostarosta.