Formálně sice půjde o nové parkoviště, avšak faktem je, že na ploše se parkuje už dávno, a to i bez požehnání příslušných úřadů.

Provizornost schváleného řešení spočívá podle místostarosty Pavla Štěpánka v tom, že v budoucnu by na místě mohla být postavena například nafukovací sportovní hala, nebo se plocha promění v nadzemní část výhledově zvažovaného podzemního parkoviště.

Na ploše za halou teď dojde k základní úpravě největších výmolů a k zakreslení čar ohraničujících jednotlivá stání. „Chceme také částečně zobousměrnit přilehlou Sladkovského ulici, aby byl usnadněn příjezd i výjezd z parkoviště,“ sdělil Pavel Štěpánek.

Radary do ulic

Městská rada souhlasila i s dalším doporučením dopravní komise. To se týká rozmístění silničních kamer s radary umožňujícími měření okamžité rychlosti projíždějících vozidel. „Je k diskuzi, kde ty radary chceme umístit. Vytipovaných je pět míst, která jsou předjednána s policií a s dopravním inspektorátem,“ konstatoval místostarosta Štěpánek.

Vedení města se teď chce zamyslet nad tím, zda nechá měřicí budky umístit na všech pět míst, nebo zda jich nebude ve finále o něco méně. „Myšlenka je taková, že bychom okopírovali systém, který mají v Hlinsku. To znamená, že na dvě měřící bedny připadne jeden měřicí přístroj, který se mezi nimi bude přemísťovat,“ doplnil Pavel Štěpánek.

U školy, ale i jinde

Radary by se mohly objevit před ZŠ Dr. J. Malíka a dále v Topolské ulici, případně i v blízkosti samoobsluhy v Markovicích. V úvahu přichází také umístění budek pro měřicí přístroje ve Václavské ulici – zde zhruba na úrovni konce sídliště Na Špici. Výčet zvažovaných lokalit uzavírá Rubešova ulice. „Zde v oblasti přechodů, kde se spojuje dvojice jízdních pruhů,“ dodal Pavel Štěpánek.

Opoziční zastupitel a bývalý starosta Petr Řezníček se myšlence na rozmístění stacionárních radarů po vzoru Hlinska nebrání. „Je ale třeba otázka, zda by město uspělo u ŘSD s myšlenkou na umístění takovéhoto měřiče u silnice 1. třídy. Sám jsem totiž nepořídil, když jsem se v minulosti zajímal o umístění podobného měřiče na silnici 1/37 v Pišťovech,“ vybavuje si Petr Řezníček.