V anketě na webových stránkách Chrudimského deníku převládají ti, kteří by byli ochotni poskytnout azyl „za jistých okolností“.
„Já nevím. Je to těžký. Bezdomovcem se může stát v dnešní době každý z nás. A nemusí v tom být jen alkohol, drogy, gemblerství apod. Pokud se tací lidé zdržují v obci, znamená to automaticky možnost zvýšení kriminality, nepořádek a obtěžování spoluobčanů, kteří zatím na ulici nejsou. Já bych je netrpěl, dokud nás takových nebude půlka Skutče. Koupil bych nějaký starý vojenský prostor a tam tyhle lidi ubytoval. Hlavně mimo město,“ míní čtenář podepsaný Milda K.
Tento názor se nelíbí diskutujícímu pod přezdívkou Mathew. Zareagoval takto: „Nebo rovnou poslat na Sibiř, že. Právo na život mají mají jen zdraví, slušní, pracovití, bílí Čecháčci, že?“
Následují dva kritické příspěvky, které jsou namířeny na hlavu vrchního strážníka městské policie ve Skutči Jiřího Stuny. Podle jednoho názoru by měli strážníci vidět město jinak než z auta, druhý osočuje Jiřího Stunu z „podkuřování“ starostovi města kvůli „teplému flíčku“.
Další příspěvky v diskuzi se poté vracejí k tématu. „Jednoznačně jsem pro to, pomoci. Nikoliv však bezpodmínečně. Tzn. určit přesný režim nesmí být opilý, nesmí být agresivní, musí podstoupit lékařské vyšetření a základní hygienu. Zároveň si nemyslím, že by bylo potřeba vymýšlet další „ubytovny“, které by sloužily dlouhodobě. Nouzové přístřeší je tedy podle mého správné řešení jde o pomoc člověku, který by bez této pomoci byl ohrožen na zdraví či životě,“ píše pravidelný webový diskutér s přezdívkou Bleeer.
S názorem přichází i jeho virtuální oponentka Bikerka: „Lékařské vyšetření, není to už trošku zásah do osobní svobody? Proč, když si na nic nestěžují? Proč jim nedat vyřazené stavební buňky někam za město, kde by nikdo nehlídal, jestli mají do 0,75 promile, nebo už nad? A kde by složili hlavu zadarmo? Těch 30 nebo 50 Kč pro přespolní na noc jsou velké peníze . Raději si koupí něco k jídlu nebo čučo…“