Motorkáře máme všichni zafixované jako jezdce na rychlých strojích, kteří porušují dopravní předpisy a hazardují se svými životy.

Klub s názvem Motocommando Chrudim se rozhodl jít jinou cestou, než jak veřejnost motorkáře vnímá a vytvořil projekt Motorkáři pro život. Členové tohoto klubu sami darují krev a postupně se různými propagačními cestami snaží získat další dárce.

Šíří informace

„Poprvé jsme o tom přemýšleli zhruba před rokem. Nějaký čas zabrala příprava a naplno to vypuklo okolo konce podzimu minulého roku. Začali jsme verbovat dárce různě po kamarádech a známých. Vyvěšujeme bannery na různých akcích a šíříme odkaz na internetové stránky projektu po sociálních sítích," vysvětlila jedna z iniciátorek projektu Jana Bártová.

Podle ní se už podařilo sehnat dvanáct dárců, šest prvodárců a tři, kteří se na svůj první odběr teprve chystají. „Zatím jsme se nesetkali s negativními ohlasy. Občas někdo řekne: já krev nedám, bojím se. Protože i mezi drsnými motorkáři se najdou tací, které jehla děsí. Většinou o tom ale uvažují a zpětně se ozývají, že by rádi krev darovali," říká s úsměvem Jana Bártová.

„Krev je potřeba pořád a nikdo není nevyčerpatelný. Čím víc lidí seženeme, tím lépe. Pro začátek jsme si stanovili cíl sehnat alespoň padesát dárců," dodala Bártová.

Jsou vítáni

„Mě tato iniciativa velice potěšila. Díky ní přišli noví dárci, které vítám," uvedla ještě přednostka Transfuzní stanice chrudimské nemocnice Věra Šebková. 

LUKÁŠ VANÍČEK