Chcete pomoci dětem z chudých zemí? Je možné, že narazíte na problémy stejně jako iniciátoři nově vzniklé sbírky „Botičky pro Afriku“.

Nápad vznikl na Facebooku Chrudimáka Jiřího Stuny. Jeho žena má kolegyni, která dvakrát ročně jezdí do Afriky, kde pracuje v tamní nemocnici. Poznala, že dětské botičky jsou v této zemi nedostatkovým zbožím, a tak přišla na svět myšlenka uspořádat sbírku. Po konzultaci s humanitární organizací ADRA ale bylo náhle všechno jinak.

„Je to skvělá iniciativa, ale bohužel je tu i velký problém s dopravou, která se nevyplatí. Dále pak nastávají veliké komplikace při možném dovozu do Keni - i když se jedná o charitativní sbírku, uvalují se celní poplatky,“ napsal Jiřímu Stunovi Aleš Bárta, koordinátor projektu humanitární pomoci v Keni

Výzva na Facebooku vzbudila velký ohlas maminek, které jsou ochotny boty po svých dětech věnovat potřebným.

DALŠÍ INFORMACE NAJDETE TAKÉ NA FACEBOOKU NA TÉTO STRÁNCE

„Tak jsem našla pět párů botasek, osm párů bačkůrek a sandálky, těch mám pět párů. A kdyby bylo potřeba, mám spoustu věcí na miminko,“ ozvala se jedna z ochotných maminek Marcela Lédlová. Na sbírku už zareagovalo více než čtyřicet lidí.

„Pokusím se to rozšířit u nás v obci, maminky z mateřského centra jistě také rády pomohou,“ píše Petra Čábelková.

To, že organizátoři narazili na problém s dopravou, je sice nepříjemné, ale má řešení. Botičky zdravotnice poveze do Afriky v omezeném množství jako zavazadlo, další obuv se prostřednictvím neziskových organizací rozdá dětem ze sociálně slabých rodin v tuzemsku i v zahraničí.