Tento pátek od 15 do 18 hodin se audioučebna na Základní škole Dr. J. Malíka v Chrudim opět změní na hernu, kde bude možné vyzkoušet nejrůznější hry, které rozhodně pobaví malé i velké.

Jednou z novinek, která se hrála během minulé akce, byla desková hra s velmi jednoduchým názvem Kvak. Jak už jméno napovědělo, hráči se stali vůdci jednoho ze čtyř žabích rodů, které usilují o nadvládu v malém rybníčku. Několik odehraných partií bylo tak strhujících, že původní dětské hráče nahradili i dospělí tatínkové, kteří si přišli vyzvednou své ratolesti. Ani letos nebude chybět populární Monstermania, kde hráči podobně jako v dominu skládají jednotlivé dílky tak, aby co nejvíce navazovala pestrobarevná chapadla příšerky na nich zobrazené.

„Vezměte s sebou i kamarády a rodiče – určitě si u nás zahraje každý," zve širokou veřejnost pořadatel Jaromír Zajíček a dodává, že herna je určená nejen dětem, ale třeba i dospělým, kteří ještě umí relaxovat hrou, nebo aktivním seniorům, kteří mají rádi logické hry a společnost mladých lidí.