"Kvůli špatnému technickému stavu dojde k uzavírce a kompletní rekonstrukci mostu 33765-2 v Křižanovicích. Stavební firma začne na místě s nutnými přípravami ve středu 28. června. V projektu se mimo jiné počítá s částečnou demolicí stávajícího vodního díla," uvedl už předevčírem mluvčí pardubického hejtmanství Dominik Barták.

Více o opravě hráze najdete ZDE

Práce jsou naplánované celkem na 15 měsíců.

„Most čeká kompletní a zevrubná rekonstrukce, která je opravdu nutná. V plánu je mimo jiné demolice koruny hráze do úrovně asi 40 centimetrů pod stávající niveletu. Následně dojde k vybudování nové hráze a vrstev vozovky. Jedná se o poměrně náročný projekt, který má dle smlouvy stát 50 milionů korun bez daně,“ uvedl náměstek hejtmana pro dopravu Michal Kortyš.

Nová rozhledna na Králickém Sněžníku turisty rozděluje, někomu se líbí, druzí ji považují za zbytečnou.
Rozhledna Mixér na Králičáku namíchla turisty. Už chybí jen lanovka, nadávají

Práce se bohužel nedají dělat za provozu, proto je podle kraje nutná kompletní uzavírka po celou dobu výstavby. V současné době je vydané rozhodnutí na úplnou uzavírku v termínu od 28. června 2023 do 31. října 2024. Objízdná trasa povede obousměrně přes silnice III/33763 (České Lhotice), silnice II/337 (Vedralka), silnice III/33760 (Křižanovice-u nádrže).

Objízdná trasaObjízdná trasaZdroj: Pardubický kraj

.