Přispívat je možné do tří zapečetěných kasiček, které jsou umístěné přímo v budově regionálního muzea, v chrudimském turistickém a informačním centru a v chrudimské prodejně firmy Auto Slavíček v ulici Obce Ležáků.

Přispívat je také možné elektronicky, a to na transparentní účet vedený u Komerční banky 1079991200257/0100.

Restaurátorské práce jsou rozdělené do dvou etap. První si vyžádá částku 200 000 korun, druhá pak 460 tisíc. Podle zástupkyně ředitele Regionálního muzea v Chrudimi Naděždy Jungmannové bude první část uhrazena z rezervního fondu muzea a příspěvků od Pardubického kraje a chrudimského starosty Petra Řezníčka.

„V následujícím roce budeme opět žádat o granty Pardubický kraj a Státní fond kultury ČR. Veřejná sbírka potrvá do doby, než řekneme dost. Během oprav budeme muset vymyslet způsob a místo, kam oponu uložíme, nebo kde ji vystavíme," dodává Naděžda Jungmannová.

Secesní opona Jana Kokeše zobrazující Kroka a jeho tři dcery je starší než Národní divadlo v Praze. Toto rozměrné plátno nahradilo původní oponu ve starém chrudimském divadle, které vzniklo z bývalého kostela sv. Jana Křtitele roku 1801 a stálo na místě dnešní Komerční banky. Podoba první opony není známa.