V pátek se týmy rozdělily do skupin a při workshopech se seznamovaly s méně obvyklými fixačními materiály, jež se ve zdravotnictví používají. V noci je čekalo tématické cvičení, které bylo rozděleno na dvě části. Záchranáři si museli poradit s domovem seniorů se zanedbanými a zmatenými klienty i provozem evakuačního centra při povodni.

Sobota patřila maratonu, jehož trasa měřila 22 kilometrů. „Letos máme v terénu poprvé dvoustanoviště. Na nich se jednotlivé týmy potkají a budou se snažit společně zvládnout situaci. Máme díky této novince více figurantů a můžeme událost více přiblížit realitě," vysvětlila jedna z organizátorek akce Kateřina Krčová.

Stát se může cokoliv, a tak účastníci maratonu měli o pestrost postaráno. Pomáhali účastníkům nehod, poradili si s bezdomovci nebo havárií při rallye. K událostem se řadily i pád ze skály, popáleniny na dětském táboře, ale i porod pod širým nebem.

V lese nad autobusovou zastávkou u Radlína čekala na soutěžící těhotná žena s porodními bolestmi, muž popálený v obličeji a stresované dítě, které pobíhalo zmateně kolem auta. „Někdo mě nechá rodit v autě, jiný asistuje u porodu venku. Většinou je postup správný, ale objeví se i chyby," řekla sympatická „maminka", která měla figurínu novorozence připevněnou na těle a porod vypadal věrohodně.

Záchranáři zvládli maraton skvěle. „Blahopřejeme všem. A velký dík posíláme sponzorům a podporovatelům," vzkázala Kateřina Krčová.