V nepřístupném terénu u vodní plochy Seč se ve středu večer zranila starší žena. Zřejmě uklouzla na hraně srázu a zřítila se z asi čtyřmetrového svahu a dopadla tváří do kamení. Její pád se zastavil jen dva metry od vodní hladiny. Zraněná však neztratila vědomí ani mobilní telefon a tak si dokázala přivolat pomoc. Vyjeli pro ni hasiči ze stanice Seč. Na cestu se vydali po půl osmé večer a to jak pěšky, tak ve člunu. 

"Profesionální i dobrovolní hasiči ze Seče se museli k ženě dostat pěšky asi na vzdálenost jednoho kilometru. Další část hasičů pak volila cestu po vodní hladině na člunu. Zraněnou v terénu se jim podařilo najít, měla hlavně tržné rány, které jí hasiči na místě ošetřili. Poté ji umístili do vakuových nosítek a dále do speciální vany, ve které ji přenesli až k lodi, kterou jí přepravili na břeh, kde už zraněnou ženu hasiči předali do péče zdravotníkům," uvedla mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Na člun hasičů už čekaly dvě posádky záchranné služby. "Lékařská a zdravotnická posádka ženu na místě prohlédli. Utrpěla tržná zranění včetně hlavy, kde měla žena také velký hematom. S podezřením na otřes mozku a vyloučení případného vážnějšího zranění hlavy byla k celkovému vyšetření převezena do Chrudimské nemocnice," uvedl Aleš Malý, mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje.