Když se dvanáct snímků srovná za sebou, vypráví příběh fiktivní záchranné operace výsadkové jednotky, která začíná přípravou, výsadkem a končí efektivním výbuchem. Kromě dvou pražských modelek Terezy a Sandry jsou všechny osoby zachycené na snímcích příslušníky 43. výsadkového praporu Chrudim.

ZATÍM NEOMEZENĚ

Předprodej kalendáře začal 1. září a potrvá až do začátku října. Jak uvádí zástupce velitele chrudimských výsadkářů major Ivo Zelinka, během uplynulých osmi dní se prodalo na 300 výtisků. Až do října je možné si objednat libovolné množství kalendářů bez strachu z toho, že by došly. Teprve pak se budou tisknout.

SESKOKY TÉMĚŘ PRYČ

Kalendář vznikl bez nároku na honorář a celý výtěžek bude po ukončení prodeje věnován Vojenskému fondu solidarity. Jeho posláním je pomoci rodinám padlých nebo těžce raněných vojáků Armády České republiky, ať již při plnění služebních úkolů v zahraničí nebo ve vlasti.

Aby byl výtěžek o trochu větší, autoři kalendáře připravili i několik dalších „lákadel" pro zájemce. Lze si tak spolu s kalendářem objednat například tandemový seskok s instruktorem výsadkové přípravy. I když balíček stojí téměř 5000 korun, z deseti možných zůstal volný už jen jeden. Téměř třicet dalších kupců si vybralo ke kalendáři speciální útočný nůž výsadkářů s rytinou a věnováním. Do včerejšího dne jich bylo volných už jen čtrnáct.

V OKOLÍ CHRUDIMI

Focení kalendáře bylo rozsáhlé. Výsadkáři jsou univerzální bojovníci, takže fotky vznikaly na souši, na vodě i pod hladinou a fotily se i z letadla a dronu hned na několika místech v okolí Chrudimi. Patří sem například letiště 43. výsadkového praporu, Podhůra, nebo les u Škrovádu.