VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kdy se Chrudim konečně zbaví aut?

CHRUDIM - Na dopravní zatížení města už si většina místních řidičů zvykla s tím, že jejich útrapy zmizí po vybudování obchvatu. Kvůli rekonstrukcím silnic ve městě a okolí jsou však teď dopravní zácpy podstatně silnější a průjezdnost je na hranici únosnosti.

23.10.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Karel Dvořák

„Útrapy účastníků silničního provozu jsou mezi Chrudimí a Pardubicemi značné. Zde je hlavní problém chybějícího obchvatu Slatiňan a Chrudimi. Realizace se ale předpokládá v rozmezí dvou až čtyř let. Ke zhoršení dopravní situace dochází kvůli kumulaci staveb, kterými jsou modernizace silnice v úseku Nemošice – Ostřešany a stavba přivaděče mezi chrudimskou křižovatkou u plynárny a železničním přejezdem,“ vysvětluje ředitel Správy a údržby silnic Pardubického kraje Miroslav Němec. Pro zmírnění potíží doporučuje zvolit pro cestu z Chrudimi do Pardubic trasu přes Topol, Úhřetickou Lhotu a Černou za Bory nebo jet z Chrudimě na Bylany, Třibřichy a Čepí. „V březnu příštího roku by se měly útrapy zmírnit,“ ujišťuje Němec.

Informace o stavební činnosti na silniční síti silnic II. a III. třídy vPardubickém kraji

Vletošním roce silniční hospodářství Pardubického kraje realizuje přes 50 stavebních titulů, náklady přesáhnou půl miliardy.

Vdůsledku toho dochází ke kumulaci stavební činnosti a tím i ke komplikaci vdopravních poměrech a obslužnosti.

Je třeba si uvědomit, že enormním nárůstům veškeré silniční dopravy nevyhovuje nadřazená silniční dopravní soustava, tj. dálnice, rychlostní silnice a silnice I. třídy. Zdržení velkých staveb na silnicích I. třídy způsobuje vnašem kraji dopravní útrapy při cestování po silnicích, problém se přenáší i na silnice II. a III. třídy, kde mnozí cestovatelé hledají záchranu před ucpanými silnicemi I.třídy.

Konkrétně se jedná o současné útrapy účastníků silničního provozu na trase mezi Chrudimí a Pardubicemi. Zde je hlavní problém chybějícího obchvatu Slatiňan a Chrudimi. Ztohoto důvodu je přetížen celý průtah Chrudimi včetně křižovatky na silnici I/37 u hotelu Bohemia a tzv. křižovatka „Na Bídě“. Dalším kritickým místem je známá křižovatka Pardubice Paramo – úsek křižovatka Trojice.

Přestože na tyto věci probíhá projekční příprava a očekává se jejich realizace vnejbližší době, tj. 2-4 letech, jak jsme uvedli, tyto věci nám chybí ke štěstí.

Vtéto oblasti Pardubický kraj investiční politikou dlouhodobě sleduje zlepšení spojení zejména pro osobní dopravu na trase Pardubice – Nemošice – Ostřešany – Chrudim. Dále se jedná o nový přivaděč Chrudimi na silnici I/37 – obchvat Chrudimi, který teprve vznikne.

Pro připomenutí vpředchozích letech na trase Pardubice – Nemošice – Ostřešany – Chrudim vznikly aktivity vpodobě opravy silnice vúseku Pardubice – Nemošice, byly opraveny a zkapacitněny všechny Nemošické mosty, došlo kopravě tzv. „uličky lásky“, jež tvoří propojku se silnicí I/37, byla modernizována křižovatka „U plynárny“ vChrudimi.

Vzávěru letošního roku zde dochází ke kumulaci prakticky tří staveb. Je to modernizace silnice III/34026 vúseku Nemošice – Ostřešany včetně průtahu – křižovatky III/34032 (ulička lásky).

Druhou stavbou je přivaděč napojení zbudoucí silnice I/37 do Chrudimi vúseku železniční přejezd – křižovatka „U plynárny“ Chrudim. Vpříštím roce bude realizována další etapa tohoto napojení a to od železničního přejezdu po budoucí silnici I/37. Stavební náklady těchto přesáhnou částku 50 mil. Kč.

Do výše popsané svízelné dopravní situace tato aktivita vnesla a vnese potíže. Dá se totiž očekávat, že dopravní opatření u těchto staveb vtomto úseku se budou prolínat, budou se měnit podle stupně stavební rozpracovanosti. Bohužel bez útrap a zdržení na cestě se takováto věc definitivně nedá vyřešit. Můžeme jen uvést drobnou radu pro zmírnění obtíží. Vkaždém případě doporučujeme se tomuto úseku vyhnout. Pokud nezvolíte cestu přes křižovatku „Na Bídě“ Chrudim, kde jsou již popsané dopravní problémy, je možno použít následující silnice II. a III. třídy našeho kraje.

Rada pro zmírnění potíží na cestě vedoucí zChrudimi, nebo přes Chrudim do Pardubic je vodklonu cestujících osobními vozidly po trase Orel – Kočí – Topol – Úhřetice – Úhřetická Lhota – Hostovice – Žižín – Černá za Bory – Pardubice salternativou přes Topol – Mnětice. Dále je možno volit trasu Chrudim – Markovice – Bylany – Třibřichy – Čepí – Staré Čivice – Pardubice salternativou přes Rozhovice.

Popsané potíže budou trvat do závěru letošní stavební sezóny, tj. do 15.12.2007. Vbřeznu příštího roku až do pololetí se dá očekávat ukončení útrap vtéto trase.

Pro místní obslužnost uvádíme předpoklady trvání a ukončení dopravních opatření:

- úsek silnice III/34026 Ostřešany ke Chrudimi po „uličku lásky“ bude uzavřen do 30.10. letošního roku;

- vobdobí od 1.11.2007 do jeho konce bude uzavřen úsek silnice III/34026 od „uličky lásky“ po odbočku na Vestec;

- uzávěra úseku silnice Chrudim křižovatka „U plynárny“ po odbočku na Vestec bude trvat do 8.12.2007. Tento úsek bude zprůjezdněn na 13.-14.10.2007 (víkend sVelkou pardubickou).

- stavba úseku od železničního přejezdu vChrudimi po budoucí I/37 je záležitostí příštího roku.

Uvedené informace jsou skutečností kdnešnímu dni, samozřejmě jako živý proces podléhají změně, je nutno sledovat sdělovací prostředky.

Další sledovanou trasou – prioritou silničního hospodářství Pardubického kraje je silniční spojení Chrudim – Orel – Zaječice – Chrast u Chrudimi – Podlažice – Skuteč – Proseč uSkutče. Tato trasa je zpředchozího období prakticky modernizována nákladem převyšujícím 100 mil. Kč. Vsoučasné době se řeší část průtahu obce Orel včetně nebezpečné křižovatky a oprava silnice na průtahu Vlčnov, kde dochází kvýstavbě kanalizace. Průtah Vlčnova bude zprůjezdněn na konci listopadu letošního roku. Dopravní potíže vobci Orel ustanou do konce října letošního roku.

 

Všechny uvedené údaje a prognózy může výrazně ovlivnit počasí do konce roku. Vtomto směru může příchod zimy představy zkrátit, naopak pěkné počasí výsledek zlepší.

 

Miroslav Němec, ředitel SÚS Pardubického kraje

23.10.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 90 Kč

Číšníci a servírky Číšník / servírka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 90 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Podhořany u Ronova 151, POŽADAVKY: Platný zdravotní průkaz., První kontakt učiňte prosím na výše uvedeném telefonním čísle.. Pracoviště: Věra červenková - podhořany u ronova, 538 41 Podhořany u Ronova n.Doub. Informace: Věra Červenková, +420 721 881 627.

Výroba - Výroba Montážní dělník 105 Kč

Montážní dělníci mechanických zařízení Příprava montážního materiálu. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 105 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Za Radnicí 476, Wilsonova 579, Karlova 494, 539 01 Hlinsko v Čechách, NÁPLŇ PRÁCE: Příprava montážního materiálu., POŽADAVKY: Průkaz na VZV výhodou., ZAMĚSTNANECKÉ VÝHODY: Stravenky, příspěvek na penzijní připojištění, půlroční prémie., První kontakt učiňte prosím na provozovně - Za Radnicí 476, 539 01 Hlinsko (8:00 - 15:00).. Pracoviště: Příhoda s.r.o., Za Radnicí, č.p. 476, 539 01 Hlinsko v Čechách 1. Informace: Jiřina Kadlecová, +420 469 311 856.

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Strojírenský dělník, 19 200 Kč

Obsluha zařízení na tažení a protlačování kovů Lisař/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 19200 kč, mzda max. 28400 kč. Volných pracovních míst: 8. Poznámka: Pracoviště: Hedvikov 1., Náplň práce: obsluha robotického pracoviště - tlakové lití hliníkových odlitků, drobné opravy lisovacích forem, základní údržba stroje a kontrola odlitků., Požadujeme: vyučení v technickém oboru výhodou, praxi ve výrobě, v obsluze strojního zařízení výhodou, ochotu učit se novým věcem, ochotu pracovat ve směnném provoze, manuální zručnost, zodpovědnost a spolehlivost., Nabízíme: možnost kariérního postupu, výplatu pravidelně a včas, stravenky, závodní jídelnu a příspěvek na stravování, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dopravu (od vzdálenosti 15 km, )telefonování za zvýhodněný tarif, závodní lékař v areálu firmy, permanentku na tenisové kurty, příspěvek na pojištění odpovědnosti za škodu (po odpracování 12 měsíců), věrnostní odměny a možnost ubytování., Kontakt: životopis e-mailem na z.posikova@kovolis-hedvikov.cz nebo l.vesela@kovolis-hedvikov.cz, poštou na Personální oddělení KOVOLIS HEDVIKOV a.s., Hedvikov 1, 538 43 Třemošnice nebo doručit osobně po domluvení schůzky se Zuzanou Pošíkovou, tel. 469 619 117 nebo 773 771 217 nebo s Libuší Veselou, tel. 469 619 110 nebo 777 619 110.. Pracoviště: Kovolis hedvikov a.s., 538 43 Třemošnice. Informace: Zuzana Pošíková, +420 773 771 217.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 15 000 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Skladník/ce - Řidič/ka - Referent/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Pardubická 176, Chrudim, ZAMĚSTNANECKÉ VÝHODY: Příspěvek na stravování, kulturu, sport., První kontakt učiňte prosím na výše e-mailové adrese.. Pracoviště: Sezam chrudim s. r. o., Pardubická, č.p. 176, 537 01 Chrudim 1. Informace: Ladislav Malinský, .


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto:

Na své si přijdou i vyznavači folku

Ivan Hoffmann  (vpravo) je mecenášem chrudimské kopané. Na snímku je s legendou  fotbalu Arnoštem Pazderou.

Závodil na olympiádě v jachtingu. A řídí se heslem: Žít naplno

Krkonoše mají novou turistickou atrakci

Pec pod Sněžkou /FOTO, VIDEO/ - V nadmořské výšce 1062 metrů nad mořem vyrostla originální novinka s úžasným výhledem na Krkonoše i pohledem do zákoutí přírody.

Fotbalu prospívám tím, že do něj nekecám

Východní Čechy, Chrudim /ROZHOVOR/ - Na postupu Chrudimi do druhé ligy má velkou zásluhu Ivan Hoffmann, mecenáš klubu, který umí hráče motivovat.

Za výrobu dětské pornografie dostal šest let

Hradec Králové - Šestiletý trest vězení v pátek krajský soud udělil Pavlu Rohelovi, který podle obžaloby na Náchodsku vyráběl a prodával dětskou pornografii.

Z chrasteckého náměstí mají zmizet ošklivé olejové skvrny

Chrast, Chrudim - Není to ještě ani rok, kdy v Chrasti slavnostně otevřeli celkově zrekonstruované náměstí. Jeho žulovou dlažbu už ale stihly na několika místech znečistit mastné skvrny od olejů odkapávajících z motorových částí parkujících osobních i nákladních aut. Město se proto rozhodlo, že nechá v neděli tohoto týdne poprvé dlažbu odborně vyčistit.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT