Do opakovaných voleb chrudimského starosty a dalších členů městské rady zbývá už jen necelý týden, ale na podobě budoucí koalice se vyjednavači stran ještě stále neshodli. A v některých případech spolu ani nekomunikovali, byť to prý měli předem domluveno.

František Pilný, člen vyjednávacího týmu za hnutí ANO 2011, si včera posteskl na údajně nedostatečnou komunikaci ze strany ČSSD. Tedy té strany, jíž ANO 2011 nabídlo koaliční spojenectví výměnou za  podporu možného sociálně demokratického kandidáta na  starostu. „Na uvedenou nabídku nám ale nakonec nepřišla vůbec žádná odpověď. Přečetli jsme si ji vlastně až v novinách," řekl František Pilný. „Je pravda, že jsem zástupcům hnutí pozapomněl poslat e-mail. Myslím ale, že i sdělením přes noviny bylo dosaženo stejného účinku, jako kdybychom se informovali přímo," reagoval na připomínku stávající první místostarosta Miroslav Tejkl, jenž na radnici reprezentuje aktuálně třetí nejsilnější subjekt zdejší komunální politiky.

Vyjednavači nejsilnějších stran, zástupci SNK-ED a ANO 2011, se o víkendu nesetkali. Schůzku si ale domluvili na včerejší večer, hned po skončení semináře k příštímu chrudimskému rozpočtu.

Právě rozpočet bude po volbě klíčových orgánů města nejdůležitějším bodem programu příští zastupitelské schůze, která se uskuteční v pondělí 15. prosince v budově MěÚ v Pardubické ulici.