Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Záškoláctví? Jen pokuty nemusí být řešením

Chrudim - Jak řeší v Chrudimi záškoláctví? „Komise vždy přihlíží k aktuální situaci v rodině,“ říká manažerka prevence kriminality Radka Pochobradská.

21.9.2010
SDÍLEJ:

Radka Pochobradská.Foto: Karel Dvořák

Se začátkem školního roku se vždy začíná objevovat i problém záškoláctví. Bojovat proti němu lze jedině ve spolupráci s rodiči. Co ale dělat, když rodiče nevalnou docházku svých ratolestí jednoduše přehlížejí?

Například v Brně přistoupili k represi. Prvních pět rodin tam už přišlo o sociální dávky, protože rodiče nedohlédli na školní docházku svých dětí. Peníze tam začal lidem brát brněnský magistrát. Úmysl odebírat lidem dávky představili nedávno i ministři školství a sociálních věcí.

Jak se záškoláctvím bojují v Chrudimi?

„Problém u nás existuje a je stále přibližně na podobné úrovni. Školy nás o neomluvených zameškaných hodinách informují a my podle metodiky tuto absenci řešíme s rodiči. Když dítě překročí hranici 25 neomluvených hodin, tak to hlásíme my nebo někdy i přímo samy školy na odbor školství městského úřadu. Odbor pak pořádá přestupkovou školskou komisi, kam jsou rodiče zváni. Zde se situace řeší a komise může uložit sankci, která má vliv na výplatu dávek pomoci v hmotné nouzi a to po dobu tří měsíců od pravomocného rozhodnutí o udělení sankce,“ vysvětluje Radka Pochobradská, vedoucí oddělení prevence a manažerka prevence kriminality při MěÚ v Chrudimi.

„Komise ale přihlédne k aktuální situaci v rodině, často jde totiž o sociálně slabé rodiny. Dávky se tak odebírají jen minimálně, aby se rodina nepropadla například do takových finančních problémů, že už jí nezbude na jízdné pro školáka,“ doplňuje Pochobradská.

Autor: Marek Nečina

Místo události:
21.9.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Kraskov, Třemošnice, Seč a Ronov nad Doubravou. Tam všude zavítal chrudimský volební reportér.
10

Mezi urnami aneb Když reportér vyrazí na pouť po volebních místnostech

Vlastimila Kühra doprovází k volební urně manželka. Pomáhá mu také za plentou s vložením hlasovacího lístku do obálky.

Hlasovací lístky předčítal nevidomému počítač

Volby začaly! Debatovalo se o nich i v masně

Chrudim - Když hodiny na Resselově náměstí odbíjejí druhou odpoledne, otevírají se dveře volebních místností. Před okrskem číslo 9 u Městského kina v Chrudimi už stojí dlouhá fronta možná dvaceti lidí, kteří chtějí odevzdat svůj hlas. Členové volební komise, všichni zkušení matadoři, se nebojí, že by se tu nudili. Očekává se tu velká účast.

Policejní lovci lebek měli před volbami žně

Pardubický kraj - Za jedenáct dní policisté pořádně doplnili stavy věznic o šest hledaných.

VÍME PRVNÍ / AKTUALIZOVÁNO

VIDEO: Člen komise agitoval ve volební místnosti za Blok proti islamizaci

Pardubice - Místopředseda volební komise v Pardubicích vítal voliče v tričku s přeškrtnutou mešitou.

Opilý muž demoloval byt, házel věci z okna a pořezal se na zadku

Chrudim – Pořádné pozdvižení způsobil ve středu pár minut před sedmnáctou hodinou muž ve Fibichově ulici. Z okna svého bytu vyhodil ven na chodník židličku a několik lahví.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení