„Jsme připraveni zvolit orgány města," uvedl starosta Petr Řezníček s tím, že rada města bude devítičlenná a poprvé v historii budou v Chrudimi působit čtyři místostarostové, a to konkrétně Jaroslav Trávníček, Jan Čechlovský, Miroslav Tejkl a Roman Málek. Všichni čtyři budou neuvolnění pro výkon funkce a jejich plat bude činit polovinu částky, kterou by bral místostarosta uvolněný. Městská kasa tak podle Petra Řezníčka i ušetří, protože po skončení funkčního období nedostanou místostarostové odstupné.

Pokud budou všechny strany zvolené do zastupitelstva souhlasit, setkají se zastupitelé už 12. ledna, aby zvolili starostu, jeho zástupce, radu i zbývající členy kontrolního a finančního výboru tak, aby řádný termín zasedání 26. ledna byl již plně „pracovní".

„Byla to výzva zbývajícím subjektům, zda mají zájem vstoupit do koalice. Když ani jedna strana neprojevila zájem, tak jsem říkal, že musíme být státotvorní," říká lídr Koalice pro Chrudim Roman Málek.

Dohodu vítá i místostarosta Miroslav Tejkl: „Celá záležitost byla nepříjemná. V tomto smyslu je to velká úleva. V zásadě jsme spokojení a rád bych připomněl, že to je model, který byl zvažován už první týden po volbách."

„Bezesporu počítám s tím, že zásadní rozhodnutí, která se budou týkat města, budu chtít konzultovat se všemi subjekty v zastupitelstvu. Koalice a opozice neznamená nepřátelství, ale je třeba umět svůj názor předat, diskutovat o něm a realizovat jej," dodává Petr Řezníček.

LUKÁŠ VANÍČEK

Zdroj: Youtube