Téměř plný počet zastupitelů se sešel v komorní atmosféře velké zasedací místnosti hlinecké radnice. Hned úvodem nedošlo ke shodě na jméně nového oddávajícího, který by nahradil odcházejícího člena zastupitelstva Josefa Jůna. Situace ale není podle slov starostky města Magdy Křivanové nijak kritická. „Vzhledem k tomu, že jsme na posvěcování manželských svazků tři a svateb není v tomto období tolik, věřím, že se do příštího zasedání někdo ochotný najde,“ prohlásila.

Nový radní

Na programu zasedání měli zastupitelé i slavnostnější okamžik. Do vrcholných orgánů města zasedli dva noví členové. Jana Nadrchalová a Tomáš Jírů, nástupci odcházejícího Josefa Jůna a Roberta Freie , se tak ujali svého mandátu složením slibu před zraky všech zastupitelů. Tomáš Jírů byl zároveň zvolen dvanácti hlasy stran radniční koalice na post radního.

A s jakým očekáváním přebírá mandát dvaatřicetiletý právník? „Chci být především prospěšným členem týmu, samozřejmě hlavně pro hlinecké spoluobčany. Přebírám mandát po panu Jůnovi, což je pro mě velkou výzvou. Vždyť on je v Hlinsku velmi oblíbený, a to oprávněně, protože je pracovitý a férový. Určitě se na práci v radě těším, něco jiného totiž je sledovat to zvenku a něco jiného je být u toho a tvořit to,“ svěřil se Chrudimskému deníku Tomáš Jírů .

Schodkový rozpočet

Velké investiční akce čekají Hlinecké i v letošním roce. „V rozpočtu se počítá s částkou 22 milionů korun na probíhající akci Revitalizace památkové zóny Betlém. Druhou větší akcí bude rekonstrukce sportovního zázemí v Olšinkách, kde se bude město spolupodílet částkou zhruba 10 milionů korun,“ řekla starostka Hlinska Magda Křivanová s tím, že rekonstruovaný objekt bude sloužit všem sportovcům, kteří v areálu působí.

Celkový schodkový rozpočet druhého největšího města okresu počítá s příjmy více jak 171 milionů korun a výdaji za 187 027 800 Kč.