Po předchozích zkušenostech z minulých ročníků přesunuli pořadatelé termín soutěže z března na druhou sobotu v dubnu. Změna výrazně prospěla nejen samotným závodům, ale zejména divácké návštěvnosti. Vždyť silničky i rozbahněné lesní cesty tentokrát lemovaly špalíry přibližně jedné a půl tisícovky diváků.

„Jsem až překvapený, jak rychle získává soutěž na popularitě. Začínali jsme před těmi čtyřmi lety tak, že jsme se domluvili v hospodě a vlastně načerno jsme uspořádali první závod s jedenácti traktůrky. Už tehdy mu ale přihlíželo zhruba 300 diváků,“ vzpomíná Roman Sadílek, patřící spolu se svým kamarádem Ladislavem Adámkem k hlavním organizátorům soutěže.

Díky dubnovému termínu zároveň zmizel ze závodní trati sníh. Nikomu však nechyběl. A komu snad ano, ten si přišel na své během krátké sněhové přeháňky, která se v sobotu odpoledne okolím Kameniček ještě přehnala. Lesní úseky trati byly i tak mimořádně náročné. Tvořily zhruba třetinu šestikilometrové trati a byly plné kalné vody i hlubokého bahna.

Respekt před tratí měl i předloňský vítěz Vojtěch Hladký z Jeníkova. „Vloni jsem vynechal, odešla mi u traktůrku převodovka. Ale jak na to tak koukám, letos budu mít opravdu velkou konkurenci. Předloni nás jelo jen šestnáct,“ zamýšlel se závodník před startem stanoveným na jednu hodinu po poledni. Stroje pak vyjížděly na trať po jednom v pravidelných intervalech. Řada traktorů v loužích zapadala, docházelo i k různým poruchám a zásahům servisních strojů. Ve čtyři odpoledne však bylo jasno. Vítězem se stal Jiří Preisler ze Svratky, který trať absolvoval za 14 minut a 56 sekund. Druhé místo vybojoval Jiří Hladký, třetí byl Jan Hladký, oba borci z Kameniček.