Zbudování Muzea barokních soch v Chrudimi nakonec bude stát více než 90 milionů korun. Vedení města se přitom ještě v závěru minulého roku domnívalo, že konečná částka bude činit něco mezi 85 až 87 miliony.

Stavba bez vnitřního zařízení je nyní těsně před dokončením a k dalšímu prodražení investice již podle chrudimského starosty Jana Čechlovského nedojde.

Stavbu v uplynulých letech prodražovaly hlavně nejrůznější archeologické a památkářské nálezy a požadavky, na něž navazovaly původně neplánované záchranné a restaurátorské práce. Stavem objektu byli v některých případech překvapeni i sami stavbaři, kteří zde realizovali celou řadu víceprací. „Jedná se o nejsložitější investici, kterou město v tomto období provádí. Je třeba mít na mysli, že se pohybujeme v barokní budově, kterou chceme nejen opravit, ale také naplnit moderními technologiemi,“ připomněl starosta Čechlovský.

„Myslím, že když Chrudimák bude mít po dvojí návštěvě muzea už dost barokních soch, stále bude mít možnost navštívit některý z koncertů, které se zde rovněž budou konat. Atraktivní pro snoubence by mohly být i na místě konané svatební obřady. Další možnosti zase souvisejí s možným promítáním v muzejní audiovizuální místnosti,“ navazuje místostarosta Petr Řezníček, podle něhož se stane nová expozice vedle Muzea loutkářských kultur hlavně dalším lákadlem pro turisty. Trojici městských taháků by časem mohla doplnit snad i zvažovaná opětovná výstava díla Alfonse Muchy v Regionálním muzeu.