Koncem léta 2020 se místní SDH rozhodl na základě nedostatku přeplněných prostor hasičské zbrojnice vybudovat novou šatnu. Ta se začala budovat 26. srpna v prostoru za hasičárnou. Pro základy šatny bylo nutné odvozit zeminu a odstranit starou omítku. V září hasiči s nadšením betonovali budoucí podlahu šatny. Jejich sen se pomaličku stával skutečností. Každý umí něco jiného, a když spojili síly, byly práce společně dokončovány a nebylo tak za potřebí firem.

V měsících říjnu a listopadu byly vystavěny nové zdi, odstraněna původní omítka a nanesena nová. Připojena pak byla voda a přívod kanalizace. Šikovné ruce členů vyřezaly vlastní trámy a v polovině listopadu dostala budoucí šatna novou střechu. Zbojnice a šatna se pak propojily do jedné budovy.

Práce ale ještě zdaleka neskončily. Uvnitř dále byly vybourány příčky, aby bylo možné chodit mezi místnostmi (zasedací místnost, propojené garáže a šatna). Tím se budova stala téměř bezbariérová. Zdi byly obloženy kachličkami a dlažbou včetně elektroinstalace. V pátek 11. prosince pak bylo navráceno vybavení zpět a o den později se konala místní uzavřená slavnost otevření.

Hasiči by rádi touto cestou poděkovali městu Seč za kompletní financování stavebních materiálů a také všem členům, kteří se na realizaci snu podíleli. Při budování sbor strávil hodně hodin svého času a během tří měsíců byla stavba kompletně dokončena.

Zdeněk Sasín ml.