Po muži intenzivně párali jak policisté, hasiči, tak i místní. Nad obcí prolétal i policejní vrtulník, který za pomoci termovize prohledával okolní lesy.

„Na místo byli povolány čtyři jednotky hasičů k pátrání, a to ve spolupráci s policií. Probíhala rojnice, která prošla místa, jež senior znal a které prošel,“ Deníku potvrdil velitel zásahu hasičů Petr Sedláček.

Policie vyslala na místo všechny dostupné hlídky, které měla k dispozici. Na zásahu se podíleli policisté z obvodního oddělení, dále pak policisté z hlídkové služby a služební kynologové. Nejdříve z důvodu špatných letových podmínek nemohl vzlétnout policejní vrtulník, ale nakonec se letové podmínky zlepšily, a tak na místo byla povolána i policejní letka.

"Na místo jsme proto poslali naše policisty k ověření totožnosti, která se potvrdila a kolegové si na místo přivolali k ošetření pána i záchrannou službu," uvedla policejní mluvčí Markéta Janovská.

Husky Floki přišel kvůli útoku dvou psů o ucho. Operován byl na klinice v Pardubicích, kde se vyjádřili, že pokud by byl hladkosrstý, nepřežil by.
Psích agresorů se ve Slatiňanech bála celá ulice. Mají na svědomí těžká zranění

Psali jsme večer:

Rodina nahlásila pohřešování příbuzného dnes po 17. hodině. Dle dostupných informací měl muž odejít z domů v obci Studnice ve 14 hodin na nákup. Jak jsme zjistili, tam už nedošel, do současné doby se nevrátil domů a rodina o něm nemá žádné informace. Mobilní telefon u sebe nemá.

Konkrétní popis a FOTKU pohřešovaného najdete ZDE, v pátrací relaci Policie ČR. Pokud je odkaz neaktivní, bylo pátrání odvoláno.

Pan Ladislav je asi 175 cm vysoký, štíhlý, na vršku hlavy plešatý, po bocích hlavy má bílé vlasy. Oči má šedomodré, špatně vidí i slyší. Pán je lehce shrben, chodí pomalu, jako oporu používá trekové hole. Fyzicky je na tom údajně dobře, ujít by mohl i delší trasu. Na sobě by měl mít černou zimní bundu bez kapuce, modré tepláky a hnědé kotníkové boty. Na hlavě nosí černého kulicha s červeným pruhem. Na zádech černý batoh.

"O spolupráci jsme požádali i kolegy z kraje Vysočina a stejně tam prosíme o pomoc veřejnost. Pokud jste dnes výše popsaného muže viděli, zavolejte své poznatky na linku 158," požádala policejní mluvčí Markéta Janovská.

Zdroj: Michal Žampach