Radní na svém zasedání ve čtvrtek schválili zadání nadlimitní veřejné zakázky na údržbu zeleně města Chrudim a v souladu se zákonem ustanovili hodnotící komisi. „Tato zakázka je zadávána v otevřeném řízení, které bude vypsáno jako jednokriteriální. To znamená, že jediným hodnotícím kritériem je nejnižší nabídková cena,“ informuje tisková mluvčí radnice Sylva Drašnarová.

„Ve výběrovém řízení jsme rozdělili město na deset ucelených oblastí. Firmy tak mají možnost o jednotlivé části soutěžit,“ říká místostarosta města Petr Řezníček. Chrudim tím dává příležitost k výdělku firmám, jež by se staraly o údržbu trávníků a záhonů, ale i živých plotů, keřů a stromů.

„Byli bychom rádi, aby se v nabídkách objevily i nové věci. Město by díky některým nápadům mohlo rozkvést,“ míní Petr Řezníček.

Rozsah práce je vymezen v zadávací dokumentaci. Veškeré podklady by měli zájemci o účast ve výběrovém řízení získat na webových stránkách města www.chrudim.eu, kde jsou zveřejňovány všechny veřejné zakázky. „Pro rok 2008 je v rozpočtu města na údržbu zeleně města Chrudim schválena částka 6,25 milionu korun,“ doplňuje tisková mluvčí Drašnarová.