„Nesouhlasíme především s likvidací podstatné části zeleně (stromů a zatravněných ploch) a s vytvořením parkovacích míst pro osobní vozidla na pozemcích, které sousedí s našimi nemovitostmi,“ uvádí se v petici, která dorazila na městský úřad a kterou již podepsalo 59 obyvatel.

Připravované změny v lokalitě jsou součástí velkoryse pojatého Integrovaného plánu rozvoje města. Realizace tohoto plánu přijde na zhruba čtvrt miliardy korun a nedávno odstartovala výměnou oken a dveří v bytových domech pod chrudimským nádražím.

Signatáři petice však namítají, že po chystaných změnách přijdou o poslední oázu klidu a zeleně ve svém okolí. „Požadujeme, aby byla stávající zeleň zachována a parkování vozidel bylo vyřešeno jiným způsobem.“

Lidé v petici zároveň navrhují i některá konkrétní řešení a požadují, aby byli zahrnuti mezi účastníky stavebního řízení.

Peticí se nyní zabývá chrudimský místostarosta Petr Řezníček. Ten říká, že námitky přicházejí celkem pozdě, dialogu se stěžovateli se přesto nebrání.

„Měli bychom se pokusit nalézt nějaké kompromisní řešení. Je ale třeba zajistit, že případné změny neohrozí čerpání přidělené devadesátimilionové dotace,“ reaguje Řezníček.