Princip Dne Žena je jednoduchý. U pokladny zaplatíte 250 korun a potom si za tyto peníze můžete užívat služeb kosmetiček, kadeřnic, manikérek, pedikérek nebo masérů.

„Zájem je značný, vždyť za cenu vstupného, která je srovnatelná třeba s jednou masáží, můžete projít všemi stanovišti," usmívá se jedna z pořadatelek Mirka Krčilová. V Rané se v sobotu uskutečnil již dvanáctý ročník akce, další bude pokračovat v Hlinsku. Nejvíc navštěvovaný je v menších obcích, kde si ženy pochvalují, že všechny procedury mohou absolvovat v jednom místě a mnohem levněji.

K tomu je třeba připočítat výtečné občerstvení, které obsahovalo zdravé a chutné zeleninové nebo luštěninové saláty, ale i vynikající domácí sladkosti od zručných kuchařek. „Jako první zmizel medovník," zasmála se Mirka Krčilová.

S vypnutou pletí, nalíčené, odpočaté po masáži a veselé přicházely v podvečer ženy domů za svými muži. Jak se pořadatelky krásně stráveného dne shodly, i manželé jsou po Dni Žena tradičně spokojeni. Byli celý den sami a když se jim stýskalo, mohli akci navštívit a dát si pivečko. A navíc jejich žena se rozzářila, což je velmi příjemné.