Na otázky občanů a redaktorů televize RTA Východní Čechy a Deníku budou odpovídat Radko Martínek (ČSSD), Ivo Toman (ODS), Pavel Křivka (Strana zelených), Miloslav Macela (Koalice pro Pardubicky kraj - KDU-ČSL) a Miroslav Krejčí (KSČM).

Na co se politiků zeptáme?

V první řadě na problém, který město Chrudim trápí už několik let – nadměrné dopravní zatížení a stále chybějící obchvat. Proč se dosud nepodařilo jeho výstavbu realizovat nebo alespoň začít, nám jistě naši hosté odpovědí.

Můžeme se jich zeptat i na to, zda byla pomoc obcím a lesům postiženým červnovou vichřicí ze strany kompetentních úřadů dostatečná.

Máme v „rukávě“ i další otázky, ale těšíme se na ty vaše!

Už nyní je můžete posílat na adresu: Chrudimský deník, Soukenická 154, 537 01 Chrudim nebo e-mailem na chrudimsky@denik.cz, nebo můžete využít diskuzi pod tímto člákem!

Těšíme se na vás 1.10. v 18 hodin v Divadle Karla Pippicha v Chrudimi.

Přijďte si poslechnout názory těch, kteří usilují o vaše hlasy.

Co vy na to?

V této souvislosti jsme vyrazili do ulic, abychom položili vám, našim čtenářů a občanům, otázky týkající se krajských voleb. Co nás zajímalo? A jaké byly odpovědi?

Otázka č. 1: Jaký problém pociťujete v kraji jako největší?

Otázka č. 2: Na co se chcete zeptat kandidátů do krajského zastupitelstva?


Iva Holcmannová, Chrudim

1. Slibovaný a stále odkládaný silniční obchvat kolem našeho města
2. Na co se zeptat? Nevím, spíš jen tiše doufám, že to na krajské úrovni není v politice taky takový hnus jako v českém parlamentu. Korupce, vydírání, donášení – z toho tedy radost nemám.


Eva Poláková, Chrudim

1. Obchvat kolem Chrudimě. Krajský problém mě žádný až tolik nezajímá, jsem Chrudimačka. Také se mi třeba zdá, že ve městě bývalo dřív víc uklizeno. Uvítala bych také další odpočinková místa, kam se mohou posadit maminky s malými dětmi.
2. Jinou otázku nemám


Jana Hájková, Chrudim

1. Mohly by se zlepšit podmínky pro cyklisty. Dočkáme se cyklostezky z Chrudimě do Pardubic?
2. Svého času se hodně mluvilo o železniční přeložce u pardubického Parama, aby mohly vlaky z Chrudimě zajíždět na pardubické nádraží přímo, ne oklikou přes Rosice. Teď je ticho. Počítá s tou investicí někdo?


Ladislav Mitruška, Kočí

1. Špatná dopravní obslužnost. Auto nemám, v sobotu a v neděli se nemohu z Kočího dostat ani za manželkou do chrudimské nemocnice. Autobusy o víkendu nejezdí. Jsem odkázaný na příbuzné a známé.
2. Nic mě nenapadá, vlastně ty kandidáty ani neznám.