Hlinecká radnice proto absolvovala první každoroční předsezónní jednání se zástupci společnosti Eko Hlinecko na toto téma. Papírově totiž začíná zima pro všechny firmy starající se o sjízdnost komunikací s počátkem listopadu.

„V minulých letech se ukázalo při zimní údržbě několik problémů, které bychom chtěli odstranit,“ podotýká místostarosta Pavel Šotola. Podle jeho slov jde především o prostory parkovacách ploch a lokality garáží. „V plánu zimní údržby byla tato prostranství až ve třetí vlně úklidu. Stávalo se nám tedy, že jsme měli sjízdné silnice a uklizené chodníky, ale z parkovišť nebo od garáží byl velký problém se na ně vůbec dostat,“ vysvětluje hlinecký místostarosta. To se prý má změnit, město chce zařadit zmíněné plochy mezi priority při zimní údržbě. Do konce tohoto měsíce má být jasné, zda tento úkol společnost Eko Hlinecko zvládne sama nebo bude nutné pro jeho zajištění najmout externího dodavatele.

Roční rozpočet Hlinska na standardní zimu se pohybuje okolo 1,7 milionu korun. Při posledních kalamitních zimách však platila radnice podle sdělení místostarosty Šotoly i čtyři miliony.