„Do sbírky se zapojilo 40 žáků, je to už naše tradiční akce. Během školního roku jsme si vybrali tři sbírky, které podporujeme. Ostatní nabídky odmítám, protože si myslím, že by to mělo sloužit tomu, čemu věříme, aby to fungovalo. Chtěla jsem také, aby sbírky byly rovnoměrné rozložené do celého roku a děti často nechyběly," říká gymnazijní ředitelka Klára Jelinková. Škola se na podzim zapojuje do sbírek pro občanské sdružení Benediktus, které se stará o lidi s postižením. V lednu studenti vyráží na Tříkrálovou sbírku a v květnu pomáhají se sbírkou v boji proti rakovině.

„Děti se přihlašovaly dobrovolně ve velkém počtu, a to zejména po zkušenostech z minulého ročníku, kdy jsme objednali 900 kytiček a během dvou hodin neměli ani jednu. Žáci viděli, že je to sbírka, o kterou je zájem. Kolem desáté se už nám vrátila dvojice, že už mají prodáno," dodává Klára Jelinková.

„Prodáváme asi od osmi. Jak je nás hodně, tak musíme chodit po okolí, protože všechna dobrá místa jsou už zabraná. S prodejem je to tak jedna ku čtyřem," říkají Pavla Slezáková a Eliška Schejbalová z chrudimského gymnázia. 

LUKÁŠ VANÍČEK