"Oznamovatel řekl, že pohřešuje svoji 70letou manželku. Ta šla údajně z obce Seč na Chrudimsku k jejich chalupě ve směru na Bojanov, nicméně na tu nedorazila. Uvedl také, že je se ženou v telefonickém kontaktu, ale že manželka prý někde spadla do rokle, je zmatená a neví přesně kde je," popsala dramatickou chvíli mluvčí krajského policejního ředitelství Markéta Janovská.

Pohřešovaná po nalezení záchranáři nadýchala 2,66 promile alkoholu v dechu

Už se začalo stmívat, a tak se policisté posíleni o kolegy z několika obvodních oddělení, psovody i hasiče vydali po ženě pátrat. Požádali o lokalizaci jejího telefonu, rozdělili si úseky a operační důstojník s dobrou místní znalostí zároveň se ženou komunikoval. Ale to šlo velmi obtížně.

"Bohužel, vzhledem k jejímu stavu nebylo možné blíže lokalizovat místo, kde se nachází," konstatovala Janovská, s tím, že byly vážné obavy z pádu seniorky z některého ze srázů sečské přehrady nebo do vody.

Krátce před desátou hodinou večerní hasiči ženu našli. "Bylo to v nepřípustném terénu na křižovatce v části Mezný směrem na Bojanov," potvrdil velitel jednotky sečských dobrovolných hasičů Bohuslav Šulc. Na místo byla přivolána záchranka, ale zdravotníci důvod k převozu do nemocnice neshledali.

"Překvapením pro nás bylo, že pohřešovaná nadýchala 2,66 promile alkoholu v dechu, což zřejmě mohlo přispět i k tomu, že s ní bylo obtížné komunikovat," doplnila překvapivou informaci Markéta Janovská.

Dodala, že policie doporučuje všem při výletech, procházkách v lese nebo jiných aktivitách mít u sebe nabitý mobilní telefon, aby mělo pátrání šťastný konec.